Profesjonalne wykończenie wnętrza

Choć po budowie, która potrafi ciągnąć się miesiącami, etap wykończenia wnętrz często wydaje się nam przedszkolem, nie powinniśmy go bagatelizować. W końcu to od niego zależy efekt końcowy i to, jak będzie prezentowało się dane pomieszczenia. Wszelkie niedociągnięcia mogą być widoczne i będą zaburzać estetykę wnętrza.

Wykończenia mieszkań dobrze wykonane

wykończenia mieszkań pod kluczO czym więc pamiętać, przeprowadzając wykończenie mieszkania? Z pewnością będzie zależało nam na tym, aby prace przebiegły jak najszybciej, dlatego warto odpowiednio zaplanować kolejność działań, aby wszystko szło nam sprawnie i szybko. Warto więc kierować się wskazówkami profesjonalistów. Polecają oni, aby na samym początku rozplanować rozmieszczenie ścianek działowych, uwzględniając to, w jakich miejscach znajdą się instalacje – zarówno ta wodna i kanalizacyjna, jak i elektryczna. Nie chcemy przecież potem, aby kable czy rury były widoczne przez niedokładnie i niedopracowane wykończenie wnętrza. Na tym etapie wybierzmy już odpowiedni grzejnik – zamiast jednak tradycyjnego, możemy zdecydować się na ten dekoracyjny, który będzie równocześnie oprócz funkcji użytkowej pełnił funkcję elementu aranżacyjnego we wnętrzu. Już w następnym kroku wykończenia mieszkań pod klucz w Bydgoszczy możemy przeprowadzić wykonanie posadzek.

wykończenia mieszkań pod kluczPamiętajmy o zastosowaniu wszystkich warstw izolacyjnych, a więc nie tylko tej przeciwwilgociowej i termicznej, ale także akustycznej. Już w tym momencie przychodzi czas na tynkowanie za pomocą tynków cementowo-wapiennych, czyli tych typowo wewnętrznych. Na wierzch możemy położyć gładź gipsową, chyba że zdecydujemy się na tynk gipsowy. Ten nakładany maszynowo nie wymaga dodatkowego wygładzania. Decydując się na dobór odpowiednich tynków, warto pamiętać, że mają one inny czas schnięcia – te gipsowe schną dłużej. Koniecznie musimy wziąć to pod uwagę, gdyż inaczej możemy zdziwić się, że nasze prace staną w miejscu, bo musimy czekać dłużej niż przewidywaliśmy. W następnym kroku zajmiemy się osadzaniem parapetów wewnętrznych, wykończeniem posadzek, montowaniem podwieszanych sufitów, układaniem glazury i tak dalej. Potem czeka nas gruntowanie i malowanie ścian, jak też układanie parkietu. Następnie układamy już tylko listwy przypodłogowe. I tak oto wstępnie wykończyliśmy wnętrze.

Możemy więc już zająć się aranżowaniem przestrzeni za pomocą mebli oraz dekoracji. Jak jednak widać, prac wykończeniowych jest całe mnóstwo, dlatego jeżeli zdecydujemy się na ich samodzielne wykonywanie, może to nam zabrać sporo czasu. Dlatego lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom.