Płyta warstwowa – co z niej wykonamy?

Płyta warstwowa jest to płyta wykonana z dwóch kawałków metalu wypełnionych rdzeniem styropianowym, wełną mineralną lub warstwą poliuretanową. Dzięki takiej wkładce zapewniona zostaje izolacja ciepła budynku, a ściany będą grubsze i lepiej zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi.

Płyta warstwowa ma wiele zalet

płyta warstwowaJest to płyta budowlana, zatem można z niej wykonać różne konstrukcje, zarówno te na posesje prywatne, jak i przemysłowe. Wytrzymałe budynki z płyty warstwowej mają wiele zalet. Szybko się stawia konstrukcje z jej wykorzystaniem, jest stosunkowo tania ( w porównaniu do ściany tej samej wielkości ale murowanej), jest trwała, a przy tym łatwo jest dopasować jej wymiary. Z płyty warstwowej możemy wykonać garaże blaszane. Taki garaż dzięki wkładce jaką posiada płyta będzie ciepły, co ma wiele zalet. Wchodząc do samochodu w nim przetrzymywanego nie będziemy trzęśli się z zimna nawet w największy mróz, w takim garażu możemy także przechowywać inne rzeczy, które lubią niższe temperatury niż te panujące w domu, jednak też nie minusowe. Zamiast garażu możemy wykonać z blachy również wiaty samochodowe, czyli zadaszenia na wspornikach. Płytę warstwową można wykorzystać do budowy magazynów i stoiska handlowych.

płyta warstwowaWażna jest tutaj podatność na modyfikację, czyli to, że takie konstrukcje można szybko postawić, jak i szybko rozebrać. Nie trzeba się martwić, ze zabraknie nam miejsca na przetrzymywanie rzeczy, czy też że nie da się tej konstrukcji rozebrać. Szczególnie na małych rynkach można spotkać takie blaszane konstrukcje, dzięki którym towar jest zabezpieczony przed opadami atmosferycznymi. Trzecim rodzajem konstrukcji z płyty warstwowej są obiekty przemysłowe. Może to być fabryka lub inna hala produkcyjna, miejsce garażowania samochodów ciężarowych w wypożyczalni, czy też współdzielone hale magazynowe. Metal jest trwałym materiałem, więc nie trzeba się martwić, że w trakcie prac dojdzie do uszkodzenia. Hale stalowe często są wykorzystywane również przez firmy kurierskie, które muszą gdzieś przetrzymywać i towar jaki do nich spływa i samochody do rozwożenia sprzętów. Można je także spotkać o dużych importerów, którzy zaopatrują sklepy i hurtownie. Oni potrzebują również dużo miejsca, żeby pomieścić wszystko co przypływa do nich kontenerami. Z płyt warstwowych można również wybudować hale sportowe.

Są to hale do lekkoatletyki, grania w tenisa, czy siatkówki lub koszykówki halowej. Hala musi być wysoka, jak również mieć miejsce na trybuny. Taka hala sportowa ma dobrą akustykę, a przy tym niestraszne są im odbijanie piłki po ścianach, czy inne uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas gry.