Tarasy drewniane – modna rzecz

Moda istnieje nie tylko w branży odzieżowej, ale i budowlanej. Wracają do łask domy z płaskimi dachami, pojawiają się duże przeszklenia, ogrody w stylu angielskim, kamień na elewacji zamiast tynku, czy też kominki wolnostojące w pokojach dziennych.

Tarasy drewniane  do domu parterowego

tarasy drewnianeRównież popularne i modne stają się tarasy. Dawniej kiedy budowało się domy piętrowe to częściej spotykane były balkony. Nie chciano zabierać terenu na i tak małej działce. Balkony były dobrym rozwiązaniem kompromisowym. Można było na nich przesiadywać, suszyć pranie, czy trzymać rzadko używane rzeczy, takie na rowery miejskie czy grille ogrodowe. Obecnie wiele domów nie posiada wcale balkonów lub ma ich pozostałości, na przykład przeszklone drzwi zabezpieczone metalową barierką przylegającą ściśle do ścian. Teraz większość domów jest parterowych, ewentualnie z poddaszem gotowym do zabudowy. Kupuje się większe działki, więc jest możliwość pobudowania domu o większej powierzchni. Ponadto dom parterowy jest lepszy dla rodzin z dziećmi i osób starszych, którzy nie powinni chodzić po schodach. Do domu parterowego idealnie pasują tarasy drewniane na legarach z Warszawy. Taki taras jest bardzo mocny.

tarasy drewnianeDrewno jest materiałem idealnym do ogrodu i domu, szczególnie do tych w stylu klasycznym lub rustykalnym. Jednak i do domów nowoczesnych można dobrać drewniane elementy, na przykład deski elewacyjne. Wtedy taras drewniany będzie stanowił przeciwwagę dla surowego połączenia bieli, stali i szkła. Drewno dostępne jest w różnych kolorach, od białawego, przez szare, beżowe, żółtawe, po prawie czarne. Z łatwością można to wykorzystać do stworzenia ciekawego tarasu koło naszego domu. Taras jest dobrym miejscem odpoczynku, jak i zabawy. Można na nim rozstawić leżaki i się opalać, czytać książkę, podziwiać swój ogród, jak również można przynieść tam meble ogrodowe, grilla i urządzać spotkania oraz imprezy ze znajomymi. Jeśli nie interesują nas tarasy drewniane to zamiast drewna możemy wykorzystać deski kompozytowe. To materiał łączący w sobie mączkę drzewną i polichlorek winylu. Jest on trwalszy niż drewno, może też być barwiony na dowolny odcień, więc można go dopasować do kolorów naszej elewacji. Łatwość montażu działa na jego korzyść, podobnie jak korzystna cena i dostępność. Kompozyt nie będzie jednak nigdy tak atrakcyjny jak prawdziwe drewno.

W końcu jest ono ponadczasowe i zawsze jakiś jego rodzaj będzie obecnie w modzie. Tarasy wykonywane z drewna w Warszawie z pewnością będą modnym ,,dodatkiem” do domów jeszcze przez długi czas.