Okna a rolety i żaluzje

Okna to bardzo ważna część naszego domu. Dzięki nim wpada do niego światło słoneczne, dzięki nim wietrzymy w pomieszczeniach, żeby uzyskać pożądaną temperaturę. Jednak nie zawsze chcemy, żeby w naszym domu było cały czas jasno.

Solidne okna z Warki wyposażone w żaluzje

oknaWieczorem i w nocy chcemy mieć raczej jak najciemniej, żeby móc szybciej zasnąć. Jeśli na dworze długo jest jasno, lub za oknem mamy latarnie lub inne świetlne elementy uliczne, na przykład telebimy, to będziemy mieli z tym problem. Czasem chcemy stworzyć romantyczny nastrój przy świecach, czasem chcemy po prostu by przechodnie i sąsiedzi nie zaglądali nam do okien. Co wtedy możemy zrobić? Z pewnością z pomocą przyjdą nam rolety i żaluzje. Dzięki nim możemy doprowadzić nawet do całkowitego zaciemnienia w naszym domu, podczas gdy za oknami świeci ostre słońce. Jak zatem wybrać okna z Piaseczna i dopasować do nich element zasłaniający? Na pewno warto pomyśleć nad montażem tychże rolet. Jeśli weźmiemy zwykłe aluminiowe żaluzje to montowane są one najczęściej wewnątrz okien. Takie okna z Wari trzeba wtedy rozkręcić, zamontować na specjalnych haczykach żaluzje i solidne okna z Warki skręcić ponownie. oknoNa zewnątrz pozostają jedynie sznurki oraz pokrętło elastyczne. Sznurek służy do pociągania lub opuszczania żaluzji, natomiast pokrętło służy do obracania pasków żaluzji, dzięki czemu regulujemy ilość światła, które do nas wpada. Mniej kłopotliwe będą na pewno rolety materiałowe czy plisy. Wtedy okna nie maja dużego znaczenia, bo montuje się je w pomieszczeniu, tak jak karnisz na firanki i zasłony. Takie rolety można dostać w wielu odcieniach, miewają także wzory. Nie dadzą nam jednak całkowitego wyciemnienia, ich działanie przypomina nieco zasłony. Słońce nie będzie nas razić w oczy, ale w pomieszczeniu nadal będzie jasno. Jeśli interesuje nas całkowite wyciemnienie to powinny nas zainteresować rolety zewnętrzne. Te montuje się jak sama nazwa wskazuje na zewnątrz okien. Tu jednak okna są bardzo ważne, bo są połączone z żaluzjami. Rolety zewnętrzne są osadzone w skrzydle okiennym. Nad oknami znajduje się skrzynka, w której się one znajdują, a na ścianach domu lub mieszkania znajdują się listwy, w których się one poruszają.

Takie rolety są bardzo ciężkie, jednak najbardziej skuteczne w walce z niechcianym światłem. Można je sterować ręcznie i podciągać za pomocą sznurka, lub mogą to być rolety sterowane na pilota (można je także zaprogramować, żeby opuszczały się o danej porze dnia). Jak widać mamy wiele możliwości jeśli chodzi o zasłanianie naszych okien.