Nowoczesne zestawy natryskowe podtynkowe czy natynkowe?

Kabina prysznicowa to ważna część łazienki, w której spędza się dużo czasu, i która jest widoczna także dla gości, oceniających projekt wnętrza ustalony przez domownika. Istnieją dwa rodzaje zestawów prysznicowych. Pierwszy z nich – natynkowy – charakteryzują odsłonięte elementy, które biegną przed ścianą.

Zestawy natryskowe do prysznica

zestawy natryskowe podtynkoweDrugi rodzaj zestawu prysznicowego – podtynkowy – cechuje ukrycie, dzięki któremu widoczne są jedynie niektóre fragmenty instalacji. Zaletą zestawu natynkowego jest możliwość jego zamontowania już po skończonym remoncie. Na wykończoną powierzchnię instaluje się prysznic, co nie wymaga pracy bardzo doświadczonego fachowca. Innym atutem natryskowego zestawu natynkowego jest możliwość jego szybkiej naprawy w przypadku usterki. Wszystkie elementy są dostępne, a więc wystarczy je wyregulować, wymienić lub naprawić. W wyniku odsłonięcia zestawu, części łatwiej mogą jednak ulec uszkodzeniu, a dodatkowo – trzeba je czyścić. Istotna jest oczywiście kwestia samej estetyki. Jeśli zestaw nie wyróżnia się szczególnie wspaniałym wyglądem, będzie on raczej pogarszał estetykę łazienki. Działa to też w drugą stronę – jeśli kabina prysznicowa i jej elementy są zadbane i dopasowane do pomieszczenia, pozytywnie wpłyną na jego wygląd.

zestawy natryskowe podtynkoweCoraz większą popularnością cieszą się jednak nowoczesne zestawy natryskowe podtynkowe, których elementy są ukryte pod ścianą. Schowany za pomocą rozety mechanizm umieszczony pod kafelkami czy inną okładziną wygląda niezwykle estetycznie i sprawdzi się w domach minimalistów. Widoczne są jedynie elementy regulujące natrysk, dzięki czemu inne części nie ulegną szybkiemu, często przypadkowemu, uszkodzeniu. Na zwiększoną estetykę wpływa także fakt, że elementy nowoczesnego zestawu natryskowego podtynkowego – który jest niewiele – łatwo jest szybko wyczyścić. To również oszczędność miejsca – ukryte części sprawiają, że w samej kabinie więcej jest przestrzeni, co sprawdza się w szczególności w przypadku mniejszych mieszkań. O natynkowy zestaw natryskowy powinny zatroszczyć się osoby, które już przeprowadziły remont i nie mogą ukryć elementów mechanizmu pod ścianą.

Wielu domownikom marzy się pięknie wyglądająca kabina i liczne doskonale wyglądające części, np. w stylu retro. Są one w stanie sprawić, że łazienka będzie wyglądała jeszcze wspanialej. Fanom minimalizmu bardziej spodobają się jednak nowoczesne zestawy natryskowe podtynkowe, które cechuje ukrycie elementów, rzutujące na zwiększoną estetykę, prostotę czyszczenia oraz większą przestrzeń w kabinie.