Jak wygląda profesjonalna aranżacja wnętrz?

Coraz więcej osób decyduje się za wynajęcie architekta wnętrz, który pomoże im w przygotowaniu idealnego mieszkania, domu, czy biura. Profesjonalista na pewno lepiej niż my będzie wiedział, jak przygotować wnętrze, które będzie jednocześnie atrakcyjne pod względem wizualnym, jak również praktyczne i funkcjonalne. Warto jest zatem zainwestować w usługi projektanta.

Aranżacja wnętrz a praca projektanta

aranżacja wnętrzJednak warto się też zastanowić nad tym, jak wygląda profesjonalna aranżacja wnętrz. Jakie ma etapy, jak przebiega, na co trzeba zwracać szczególną uwagę? Na pewno pierwszy etap to rozmowa z projektantem. Podczas niej trzeba powiedzieć architektowi jakie kolory lubimy, jakie style, jakie meble. Nie muszą to być konkrety np. lubimy meble marki X, czy grube tkaniny obiciowe, ale generalny zarys tego co nam się podoba np. styl prowansalski, jasne meble, czy pastelowe kolory. Dzięki temu architekt będzie wiedział, co może nam zaproponować. Druga kwestia to plan koncepcyjny. Projektant przedstawi nam wstępny projekt, zarówno rozrysowany na papierze, jak i w formie wizualizacji 3D. dzięki temu łatwiej nam będzie sobie wyobrazić jak projekt będzie wyglądał w rzeczywistości. Na tym etapie klient może wprowadzać swoje korekty, po czym architekt je nanosi i przesyła projekt do ostatecznej akceptacji. To jednak nie koniec zadań, jakie stoją przez architektem wnętrz.

aranżacja wnętrzZawsze oferuje on autorski nadzór nad wykonaniem projektu. Poza tym przygotowuje również materiały dla ekipy wykończeniowej/remontowej. Są to dane techniczne, projekty instalacji, spis materiałów budowlanych jakie zostaną użyte podczas prac. Dzięki temu fachowcy mogą się lepiej przygotować do prac. Dobry architekt pomoże także w znalezieniu dobrych sklepów meblowych. Może przygotować zamawiającym projekt spis dobrych i polecanych sklepów, jak również udać się z klientami na zakupy i na miejscu wybrać co trzeba. Na pewno przygotowanie profesjonalnej aranżacji wnętrz zajmuje sporo czasu, a architekt musi być przygotowany na to, że znajdą się klienci, którzy wiedzą czego chcą i potrzebują jednie wsparcia przy zakupach, jak i tacy, którzy nie mają jasno sprecyzowanej wizji i trzeba im poświęcić więcej czasu.

Profesjonalny projektant wnętrz powinien zarówno umieć przygotować dobrą aranżację, znać się na budownictwie, jak również wiedzieć gdzie w jego okolicy znajdują się dobre sklepu meblowe. Tylko taki architekt będzie w stanie zaproponować udaną i profesjonalną współpracę każdemu klientowi, bez względu na to, co on lubi i jakie ma oczekiwania co do projektu.