Zakup napędu do bramy – warto pamiętać

Ludzie uwielbiają ułatwiać sobie życie – nie ma się co temu dziwić, każdego dnia człowiek napotyka na swojej drodze problemy, z którymi musi się zmierzyć, więc nawet najmniejsze udogodnienie jest cenne.

brama garażowaWiele osób lubi też różnego rodzaju nowinki i chętnie instaluje je w swoim domu czy mieszkaniu. Spora część społeczeństwa doceniła napędy do bram garażowych – nie trzeba wysiadać z auta, brama otwiera się automatycznie. Jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Zanim zakupi się napęd, warto zwrócić uwagę na kilka spraw, aby być w pełni zadowolonym z podjętej decyzji. Na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o napędy do bram garażowych dwuskrzydłowych? Przede wszystkim istotna jest prędkość – nawet jeśli siedzi się w ciepłym aucie w momencie, gdy na dworze pogoda nie sprzyja, nie jest przyjemne oczekiwanie, nim brama się otworzy, jeżeli trwa to naprawdę długo. Może to irytować, a nie tego oczekuje się przy zakupie. Zbyt szybkie otwieranie się bramy natomiast może być niebezpieczne, dlatego najbardziej optymalna prędkość szacowana jest na 12 cm/s. Moc napędu to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Moc będzie zależna od tego, jak często brama będzie używana i jaki ma ciężar.

brama garażowaNie należy kupować takiego napędu, który będzie działał na granicy swojej wytrzymałości, ponieważ może szybko się zużyć, warto mieć jakiś zapas w postaci 30-40 %. Sposób, w jaki napęd ma działać – może być na przykład na pilota czy kod, wybranie najbardziej odpowiedniego rozwiązania jest istotne. Należy również pamiętać o przeglądach sezonowych. Zaniedbanie tego może sprawić, że napęd się zepsuje a wymiana lub naprawa może kosztować więcej niż regularne kontrolowanie stanu technicznego. Brama z napędem to wygoda, jednak należy pamiętać, że jeśli spadnie śnieg lub nawieje dużo liści, które zostaną zmoczone przez deszcz, należy je najpierw usunąć. Brama to nie pług, więc jeśli napotka na zbyt duży opór, bardzo prawdopodobne jest, że przestanie działać. Napędy powinny być również odporne na zmienne warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, wysoka lub niska temperatura. Zanim jednak rozpocznie się szukanie odpowiedniego napędu, należy zwrócić uwagę czy posiada się na swojej działce miejsce, w którym napęd będzie można podłączyć – niestety bez zasilania nawet najlepszy model nie będzie działał.

Napędy do bram garażowych docenianie są przez każdego, szczególnie w te dni, gdy pogoda naprawdę nie rozpieszcza. Jeśli dokona się odpowiedniego zakupu i przemyśli wszystko wcześniej, można dobrze wybrać i cieszyć się wygodą, jaką daje napęd przez lata.