Meble na wymiar do kuchni w stylu vintage

Z całą pewnością jest wiele osób, które mają swego rodzaju zamiłowanie do starych rzeczy. Często decydują się one na urządzenie mieszkania w stylu vintage przywołujące „ducha czasu” minionych epok w bardzo stylowym wydaniu. Jednym z ciekawszych rozwiązań może okazać się urządzenie w tym wariancie architektonicznym kuchni, ale warto pamiętać o zastosowaniu odpowiednich mebli – najlepiej na wymiar, dzięki czemu będzie można mieć pewność o ich idealnym dopasowaniu.

Jak dopasować meble kuchenne w stylu vintage?

kuchnie na wymiar w Katowicach do mieszkaniaStyl vintage charakteryzuje się wykorzystaniem wyposażenia wnętrz nawiązującym do minionych epok. Może to być na przykład toster przypominający swoim wzornictwem lata 60. czy specyficzne szafy na nóżkach. W ten sposób można zafundować sobie bardzo ciekawy wystrój wnętrza, który efektywnie połączy estetykę z funkcjonalnością. Na próżno szukać tu bogatych zdobień – dominuje przede wszystkim prostota oraz swego rodzaju elegancja. Jeśli chodzi o kolorystykę, dominują jasne, pastelowe barwy skutecznie rozjaśniające, ale także optycznie powiększające całe pomieszczenie. Do zagospodarowania w stylu vintage polecane są kuchnie na wymiar w Katowicach do mieszkania. Dzięki temu rozwiązaniu można spersonalizować każdy element oraz detal zgodnie z własnymi preferencjami. Dodatkowo meble na wymiar zapewnią maksymalny poziom efektywności pod względem wykorzystania powierzchni.

meble na wymiar katowiceNie będzie mowy o niewykorzystaniu jakiegoś fragmentu wnętrza – projektanci stworzą plan zagospodarowania całej przestrzeni. Opcjonalnie, do wyboru pozostanie także możliwość wyboru koloru, a także ewentualnych dodatków w postaci okuć, rodzaju uchwytów, opcjonalnego podświetlenia LED, żłobień czy formy wykończenia. Należy dodać, że profesjonaliści skutecznie pomogą w planowaniu, najpierw pobierając wymiary, a następnie tworząc szkice koncepcyjne tego, jak będą miały wyglądać finalnie meble. Niektóre z firm oferują również wizualizację 3D, dzięki czemu klient ma szanse zapoznać się z danym pomysłem, a następnie go zaakceptować lub odrzucić, jeśli okaże się nieciekawy. Meble na wymiar okazują się wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem dla każdej kuchni.

Dzięki temu można wykorzystać jej przestrzeń w maksymalny możliwy sposób bez pozostawania często nieestetycznej wolnej powierzchni, na przykład w kątach. Opcja na wymiar pozwala również na dopasowanie każdego elementu wyposażenia wnętrza zgodnie z preferencjami, dzięki czemu każdy klient będzie zadowolony. Można wybrać kolor, wszelkie detale, a nawet ewentualne żłobienia, dodatkowe oświetlenie czy też spersonalizowane uchwyty.