Czy linoleum sprawdza się jako podłoga sportowa?

Linoleum jest znane wielu jako wszechobecna podłoga w wielu starych domach. Niejeden pamięta je ze swojego domu rodzinnego, dlatego przywodzą na myśl bardzo pozytywne wspomnienia. Dla wielu było to najlepsze, bo najtańsze i najpraktyczniejsze rozwiązanie problem wyboru podłogi. Dziś z lekka zapomniany gumolit jest wciąż popularny jako powierzchnia wielu podłóg sportowych.

Zalety linoleum na sali gimnastycznej

podłogi sportowe z linoleumNajwiększą zaletą elastycznej wykładziny jest jej wszechstronne zastosowanie. Zaraz po tej cesze można wskazać łatwość montażu jako priorytet. Jest to także jednej z najmocniejszych materiałów budowlanych, o czym przekonało się już wielu budowlańców i właścicieli obiektów sportowych. Jest to także materiał łatwodostępny, bo można nabyć go w niemal każdym sklepie ogólnobudowlanym, gdzie występuje najczęściej w kolorze imitującym drewno. Linoleum można kupić także przez Internet od producenta podłóg sportowych. Wtedy można liczyć na materiał dostosowany do montażu w miejscach, w którym naraz przebywa wiele osób, wykonując ćwiczenia fizyczne. Multisportowe podłogi z linoleum są najczęściej położne na legarach. Pod spód kładzie się podkładki z granulatu gumowego. W ten sposób podłoga jest o jeszcze bardziej sprężysta. Ten stary sposób jest w stanie zagwarantować utrzymanie się konstrukcji i jej trwałość. Ze względu na te zalety podłogi sportowe z linoleum są częste nawet na ogromnych obiektach sportowych.

podłoga sportowaDobrze zarysowane linie wyznaczające boisko sprawiają, że zawodnikom o wiele łatwiej jest trenować i grać. Kolorowa podłoga będzie o wiele ciekawszym rozwiązaniem niż jednokolorowa nawierzchnia. Dobre linoleum zapewnia mniejsza ryzyko kontuzji i komfort. By chronić zawodników przed doznaniem kontuzji dobrze jest umieścić naturalną wykładzinę, która dostępna jest na rynku w dwóch wariantach – grubszym i cieńszym. Podczas układania podłogi sportowej z linoleum trzeba pamiętać o przestrzeganiu norm i zasad. Określone przez Unię Europejską standardy są po to, by przestrzegając je można było uniknąć wielu nieszczęśliwych wypadków. Poprawnie zamontowania posadzka na legarach z pewnością będzie służyła wielu przyszłym pokoleniom.

Niezależnie do tego, co umieści się na sali czy gimnastycznej, czy hali sportowej, musi to być powierzchnia bezpieczna i trwała. Jako że zwykle zakłada się ją podczas budowy sali, raczej nikt nie chce pozwolić sobie na coroczne wymienianie podłogi ze względu na jej opłakany stan. Linoleum od dobrego producenta będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem na lata.