Kiedy sprawdzi się szafa na zamówienie?

Każdy z nas zawsze chce, aby w jego gospodarstwie domowym panował porządek – niestety, jeśli w jednym mieszkaniu znajduje się kilka osób, czasami o to trudno.

Zamawianie mebli na wymiar

meble na zamówienei Duże znaczenie ma jednak wybór funkcjonalnych mebli – szaf, szafek i regałów, które pozwalają na odpowiednią segregację przedmiotów oraz odzieży, dzięki czemu wszystko znajduje się zawsze w jednym miejscu. Szafy, które widzimy na wystawach w sklepach meblowych, często są pokaźnych rozmiarów – i o ile dobrze sprawdzą się w domach jednorodzinnych czy dużych mieszkaniach, to w tych małych nie za bardzo. Głównie dlatego, że taka szafa przytłoczy małe pomieszczenie – choć schowamy nasze rzeczy z widoku, efekt i tak nie będzie zachwycający. Jeżeli zależy nam na aranżacji wnętrza tak, aby zachować wrażenie przestronności, warto zdecydować się na indywidualne rozwiązania dostosowane całkowicie właśnie do naszego pomieszczenia, na przykład na szafy na zamówienie z Krakowa. Dzięki temu będziemy mogli samodzielnie dobrać rozmiar szafy – nie tylko jej wysokość i szerokość, ale także głębokość. To pozwoli nam na jak najlepsze dopasowanie mebla do własnych preferencji, co jest zdecydowaną zaletą tego rozwiązania.

meble na zamówieneiProducenci mebli, którzy wśród swoich usług wymieniają szafy na zamówienie, proponują nie tylko klasyczne szafy, ale i szafy wnękowe. Sprawdzają się one zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Decydując się na szafę na zamówienie, możemy liczyć na to, że producent uwzględni wszystkie nasze wytyczne – odnoszące się do parametrów ścianek, podłogi, sufitu, a także do wyboru drzwi. Wielu klientów decyduje się na szafę wnękową bez podłogi, sufitu oraz bez ścianki tylnej – wtedy, kiedy szafa ma całkowicie przylegać do ściany. Jest to z pewnością ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i miejsce – rezygnując z tylnej ścianki, zyskujemy przecież kilka centymetrów głębokości, a nawet to ma znaczenie dla pojemności szafy. W sklepach z meblami znajdziemy szafy, w których oba skrzydła są jednakowej szerokości – jeśli mamy zaś ciekawy pomysł aranżacji wnętrza, możemy zdecydować się na szafę, których skrzydła mają różne wymiary – to z pewnością pozwoli nam na uzyskanie nietypowego efektu.

Opcja szafy na zamówienie jest wartościowa zwłaszcza wówczas, gdy chcemy wykorzystać skos na poddaszu – standardowy mebel w żaden sposób nie mógłby zostać estetycznie do niego dopasowany, przy meblach na zamówienie nie ma tego problemu: będą one odpowiednio ścięte, dzięki czemu zyskamy naprawdę atrakcyjny dla oka efekt.