Jakie usługi obejmuje profesjonalny serwis okien?

Szczelne okna są niezbędną częścią każdego domu – jednak jak każdy element mechaniczny, mogą one ulegać uszkodzeniu wraz z upływem czasu lub z powodu niewłaściwego użytkowania.

Usługi firmy serwisującej okna

serwis okienCzasami też dzieje się tak z powodów niezależnych od użytkowników – na przykład jeśli dzieci bawiące się na podwórku, przez przypadek uszkodziły okno, uderzając w nie piłką. W każdej z sytuacji, nie musimy martwić się o to, że konieczna będzie wymiana okien na nowe – wystarczy rozejrzeć się za dobrą firmą, oferującą prace serwisowe. Takie firmy, których główną usługą jest serwis okien z Poznania, proponują między innymi naprawę, jak i renowację oraz konserwację okien. Dokonują także modernizacji istniejącej okien – na przykład jeżeli zamiast klasycznych okien otwieranych zamarzyła nam się stolarka uchylno-rozwierna. Istnieje także możliwość wymiany okuć na antywłamaniowe, a także montaż dodatkowych elementów, wśród których klienci najczęściej decydują się na moskitiery zapobiegające dostawaniu się owadów i insektów do wewnątrz mieszkania. Jeżeli nasze okna nie są uszkodzone, a jedynie wyglądają nieświeżo, wówczas warto poddać je renowacji. To istotne na przykład wtedy, kiedy zauważyliśmy, że warstwa nawierzchniowa drewna łuszczy się – jeżeli to tylko zewnętrzne uszkodzenie, wówczas serwisanci proponują przeszlifowanie uszkodzonych miejsc za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego.

serwis okienWarto to zadanie powierzyć profesjonalistom, gdyż niedokładność może sprawić więcej problemów niż pożytku. Jeżeli przez przypadek użyjemy papieru ściernego na nieuszkodzonej powierzchni, wówczas możemy zeszlifować podkład, co będzie wymagało prac naprawczych, dlatego tak ważna jest precyzja. Po zeszlifowaniu powierzchni uszkodzonej, wystarczy oczyścić ją z kurzu, a następnie nanieść odpowiednią farbę akrylową, dopasowaną kolorem i połyskiem do okna. W przypadku, gdy okno jest o wiele bardziej zniszczone, wówczas konieczne może być zeszlifowanie całej ramy. Podobnie robimy wtedy, gdy zauważyliśmy pęknięcia powłok pod wpływem wilgoci. Konieczne jest wówczas pozbycie się wszystkich warstw ochronnych, aby dotrzeć do surowego drewna, które impregnujemy i gruntujemy. Wypełniamy fugi, wygładzamy je, a na samym końcu nanosimy warstwy nawierzchniowe farby.

Jak widać, renowacja okien może wymagać wiele wysiłku, dlatego serwis powinien być przeprowadzany przez profesjonalistów, którzy po dokładnych oględzinach i ocenie stanu technicznego dobiorą najlepsze metody, które pozwolą na przywrócenie atrakcyjnego wyglądu naszych okien.