Zalety dzbanka z zaparzaczem

Herbata sypana zawsze będzie bardziej aromatyczna i smaczniejsza niż herbata z torebki. Suszone, niemielone na proszek liście herbaciane dłużej też zachowują swój aromat, który jest intensywniejszy niż herbaty torebkowej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób mając do wyboru zwykłą herbatę i tę sypaną wybiera drugą opcję. Jednak nie jest ona pozbawiona wad, bo smak to jeszcze nie wszystko.

Estetyczny dzbanek na herbatę

 dzbanek do herbaty z zaparzaczemTaką herbatę trzeba odpowiednio zaparzyć. Najczęściej do zaparzaczek wsypuje się od jednej do dwóch łyżeczek herbaty i zalewa całość gorącą, ale nie wrzącą wodą. Potem trzeba z zaparzaczek wyrzucić resztki herbaty i dokładnie go umyć. Bywa to kłopotliwe, szczególnie jeśli zaparzamy herbatę kilka razy w ciągu dnia, mamy tylko jeden zaparzacz, czy też nie lubimy ciągle zmywać. Dlatego dobrze jest posiadać stylowy dzbanek do herbaty z zaparzaczem. Taki dzbanek wygląda jak zwykły imbryczek, ale w środku posiada duży, szeroki wkład metalowy lub ceramiczny, do którego wsypuje się herbatę. Dzbanek może być szklany, przeźroczysty, jak również ceramiczny, z ozdobnymi nadrukami. Jakie zalety ma zaparzacz? Na pewno wygląd ma duże znaczenie. Taki imbryczek można postawić na stole podczas spotkania i każdy może nalewać sobie z niego herbaty.

 dzbanek do herbaty z zaparzaczemTo doskonały pomysł na prezent dla osoby, która jest wielbicielem herbaty sypanej. Imbryczek będzie ładną dekoracją do kuchni. Druga ważna zaleta to fakt, iż do dzbanka nalewa się dużą ilość wody, więc za jednym zamachem można zaparzyć herbatę dla kilku osób i nie potrzeba do tego kilku zaparzaczy. Łatwiej jest też taki zaparzacz wyczyścić, ponieważ jest on dużo szerszy niż zwykły. Łatwo z niego wysypać herbatę i całość wystarczy popłukać. Kolejna kwestia jest taka, że można w dzbanku zaparzyć esencję na cały dzień. Wtedy wsypuje się dużo herbaty do zaparzacza i jednocześnie zalewa się całość małą ilością wody. Wtedy powstaje mocno skoncentrowany napar. Następnie jeśli przyjdzie nam ochota na herbatę wlewa się napar na dno szklanki i zalewa czystą, gorącą wodą. Nie trzeba czekać aż herbata się zaparzy i nie trzeba za każdym razem używać zaparzacza. To przyspiesza i usprawnia parzenie herbaty, bo jedna porcja naparu starczy na pewno na cały dzień.

Zdecydowanie każdy miłośnik herbaty powinien posiadać w swojej kuchni dzbanek z zaparzaczem. Dzięki temu parzenie herbaty będzie wygodniejsze i szybsze. Można zaparzyć w ten sposób herbatę dla całej rodziny, czy też zrobić skoncentrowany napar na cały dzień. Z pewnością warto wybierać dzbanki stylowe i dekoracyjne, które będą ozdobą kuchni oraz świetnym pomysłem na prezent.