Jak wybrać panele podłogowe?

Budowa całego domu jest bardzo czasochłonnym zajęciem, gdzie najczęściej trwa ona kilka lub kilkanaście miesięcy, w zależności od stopnia zaawansowania konstrukcji, oraz wykorzystywanych narzędzi przy pracy.

Panele podłogowe i inne elementy drewniane

Panele podłogowe

Poza samą budową, należy także odpowiednio zadbać o wystrój wnętrz każdego z pokoi, a także odgórny styl dla całości domu. Wszystko musi w jakiś sposób działać w harmonii, inaczej ciężko będzie nam poczuć się komfortowo we własnych czterech ścianach. Jest to także kolejny aspekt, który może zająć nieco czasu, jednak warto podejść do niego kreatywnie i zadbać o to, aby efekt końcowy spełniał nasze oczekiwania. Przede wszystkim warto się zastanowić, jaki styl chcielibyśmy uzyskać w naszym domu. W Lublinie coraz częściej stawia się na drewniane elementy wnętrza, jak chociażby podłoga czy drzwi. W tym pierwszym wypadku bardzo popularne stały się panele podłogowe Lublin, które składają się z kilku warstw, najczęściej utwardzane są dodatkowymi lakierami czy promieniami UV. Drugie warstwy zazwyczaj wykorzystują różnego rodzaju listewki świerkowe lub sosnowe. Wierzchnie, które jesteśmy w stanie zobaczyć po ich zamontowaniu, najczęściej mają formę dekoracyjną, gdzie korzysta się z takich materiałów drewnianych jak klon czy jesion. W Lublinie częściej się je stosuje niż parkiety, ponieważ są proste w montażu, całkiem tanie, a także można je podłączyć do podłogowego ogrzewania pokoju, bez żadnych większych komplikacji. Jest także bardzo dobrym izolatorem akustycznym, w odróżnieniu od tego co oferują parkiety drewniane. Panele także wymagają nieco mniej konserwacji niżeli parkiety, które potrafią być lakierowanie nawet kilkanaście razy w ciągu swojej użyteczności. Należy także pamiętać, że takie rodzaje podłogi dzielą się na dwa rodzaje. Możemy z jednej strony natrafić na drewniane rozwiązanie lub laminowane, które w dużej mierze różnią się nieco w swojej konstrukcji i wykończeniu. Ich trwałość sprawdza się po przypisanej kategorii lub sprawdzeniu grubości warstw. Aby dopasować się odpowiednio pod podłogi drewniane, warto także pomyśleć o dodatkowych elementach wykonanych z drewna. Przede wszystkim idealnie będą się do nich komponowały drzwi drewniane nawiązującej do koloru podłogi.

W Chełmie znajduje się kilka firm, które zajmują się wykończeniem wnętrz i będą w stanie nam odpowiednio pomóc przy wyborze wszystkich materiałów. Jeśli będziemy potrzebowali dodatkowego wsparcia fizycznego, to nawet wykonają montaż drzwi pod strukturę pomieszczeń, odpowiednio dopasowując framugę i inne elementy.