Ocieplanie pianką – czy warto?

Posiadanie samodzielnego wyboru co do wyboru odpowiedniego materiału, zawsze jest cenionym zjawiskiem, jednak coraz częściej pojawiają się na rynku przedmioty, które posiadają takie swoje pozytywne cechy, jakie negatywne posiada produkt konkurencyjny. I oczywiście działa to także w drugą stronę.

Jakie zalety i wady ma ocieplanie pianką

W takim wypadku ciężko dokonać ostatecznej decyzji, ponieważ nie wszystko jest idealnym rozwiązaniem. Wszystko kręci się wokół jakości, czasu i kosztów, gdzie zazwyczaj tylko dwie z nich mogą zostać zapewnione podczas jednego typu uocieplanie piankąsług. Tak samo jest przy ocieplaniu domu, gdzie możemy zastosować wiele różnych rozwiązań na polepszenie izolacji ciepła, gdzie wybór jest zależny głównie od naszych preferencji i możliwości finansowych. Jednym z rozwiązań jest ocieplenie poddasza pianką poliuretanową, która uważana często jest za jeden z lepszych izolatorów ciepła. Jakie więc posiada zalety i wady? Zaczynając od tych pierwszych, przede wszystkich chwalona jest w niej uniwersalność. Przeprowadzana jest izolacja poddasza pianką, dachu, ścian czy okien, gdzie ważne jest zatrzymanie domowego ciepła w pomieszczeniu jak najdłużej. Stosowane mogą być także jako wygłuszające izolatory do ścian działkowych lub idealny materiał do wypełniania szczelin pomiędzy płytami styropianowymi. Drugim cenionym aspektem jest jej prostota obróbki i montażu. Wszystko odbywa się poprzez odpowiedni natrysk pianki otwarto-komórkowej przez specjalistów, którzy wykonują takie zadanie w bardzo krótkim czasie. Wymagany jest jednak do tego odpowiedni sprzęt, dlatego nie możemy podjąć się tego zadania na własną rękę. Nie trzeba w tym przypadku dokładnie zwracać uwagę na szczeliny poddasza, ponieważ izolacja pianką rozprowadza się po całej powierzchni 100krotnie samodzielnie. Dzięki temu rozwiązaniu, pianka uważana jest za jeden z lepszych izolatorów, który potrafi dotrzeć do każdego pojedynczego przewiewu i pozbawić go dopływu zimnego powietrza. Sama trwałość takiego rozwiązania jest kolejnym plusem, który potrafi wytrzymać całkiem spory czas. Nie ma jednak na rynku idealnego rozwiązania, dlatego więc i pianka ma swoje wady. Głównie zarzucana jest jej cena, która potrafi być wystarczająco odpychająca. Ocieplanie pianką pod względem kosztów jest zależne od głębokości powierzchni izolowanej i wielkości samej przestrzeni, na której odbywane będą prace.

Poza jednak samym materiałem, należy także opłacić usługi fachowców. Podczas pożaru, taka pianka wydziela także szkodliwe substancje dla człowieka, które w większych dawkach mogą zagrażać jego życiu.