Jak wybrać odpowiedni wózek do bramy przesuwnej?

Budowa domu zawsze zajmuje dużo czasu i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Wiele osób rozpoczyna ją od ogrodzenia całej działki. Nie jest to dziwne i jest to rzecz, o którą również trzeba zadbać. Wykończeniem całej konstrukcji jest oczywiście brama. Nie trzeba jej od razu montować, ponieważ to ona jest najważniejsza i dopełnia wygląd posesji.

Wózki dobrane do wagi

wózki do bramy przesuwnejW związku z tym warto wybrać ją na samym końcu. Wtedy nie ma problemu, z określeniem ile miejsca powinna zajmować, czy jaki mieć kolor. Obecnie na rynku wyróżnia się kilka rodzajów bram. W sklepach branżowych można znaleźć jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, czy przesuwne. Ostatnie z nich stosowane są na działkach, które są mniejsze. W ten sposób zaoszczędza się wiele miejsca i na podjeździe może zmieścić się więcej samochodów, czy innych ważnych rzeczy. Jednak przy kupnie bramy przesuwnej trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Jednym z najważniejszych jest wózek, za pomocą którego cała konstrukcja się przesuwa po wyznaczonym torze. Po pierwsze musi mieć on dobry rozmiar, dzięki temu wszystko będzie działało sprawnie, a przede wszystkim cicho i płynnie. W związku z tym trzeba zwrócić uwagę na wymiary szyny. Obecnie najbardziej popularne określane są następująco: 60x60x3,5, 70x70x4, a także 80x80x5 milimetrów.

wózki do bramy przesuwnejZnając rozmiar szyny, można dopasować do niej wózek. Najczęściej będzie miał od podaną liczbę 80 lub 70. Co łatwo można dobrać do wspomnianych wcześniej wymiarów urządzeń. Wzmocnione wózki do bramy przesuwnej powinny być również dopasowane do jej wagi. Jeśli zostanie to źle zrobione, to rolki, które znajdują się w całym mechanizmie, szybko się zużyją i trzeba będzie je wymienić, co z kolei będzie łączyć się z rozbiórką całej konstrukcji. W związku z tym warto również zwrócić uwagę, z czego zostały wykonane. Zazwyczaj jest to metal lub tworzywo o podwyższonej ścieralności. Oczywiście pierwszy materiał jest mocniejszy i cechuje się długą żywotnością. Drugi z kolej zapewnia ciche działanie bramy. Wybór odpowiedniego wózka nie jest prosty. Większość osób decyduje się na pomoc fachowców, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób ma się pewność, że wszystko będzie działać.

Montaż również warto zostawić osobą doświadczonym, ponieważ nie jest on prosty. Kiedy wykona się go źle, można doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń głównych części bramy. To z kolei wiążę się z kolejnymi kosztami, ponieważ trzeba będzie zakupić nowy wózek, który będzie musiał być instalowany od nowa. W związku z tym całą pracę powinni wykonać fachowcy.