Zastosowania ogrodzeń panelowych

Bezpieczeństwo to najważniejsza sprawa, tak w domu, jak i w miejscu pracy. Współcześnie rozwinęły się nowoczesne technologie dbające, aby żaden intruz nie wdarł się na posesję. Służą do tego systemy kamer monitorujące nasze domy oraz zakłady pracy, a także alarmy podłączone bezpośrednio pod centrum dyżurujące naszej firmy ochroniarskiej.

Popularne ogrodzenia z paneli

ogrodzenie paneloweWciąż jednak popularne, czy wręcz nieodzowne, są ogrodzenia stawiane wokół domów i budynków, stanowiące fizyczną barierę przed intruzami próbującymi się wedrzeć na teren naszej posesji. Nawet jeśli włamywacz sforsuje płot, to jest to dla niego spore utrudnienie, a w przypadku gdy zawczasu dostrzeżemy go, mamy dodatkowy czas na obronę lub zadzwonienie na policję. Na rynku jest wielu dostawców i producentów ogrodzeń, oferujących je w rozmaitej stylistyce i pełniących odmienne funkcje. Dużą popularnością, ze względu na walory estetyczne i praktyczne, cieszy się od wielu lat ogrodzenie panelowe. Duża przejrzystość ogrodzenia, uzyskana dzięki abażurowej konstrukcji złożonej z prętów lub szczebelków metalowych, pozwala na estetyczne zaplanowanie terenu wokół domu lub firmy.

ogrodzenie paneloweOgrodzenia panelowe są niezwykle trwałe i długowieczne, w produkcji których są najczęściej stosowane ocynkowane pręty metalowe, poddawane specjalnej obróbce chemicznej, dzięki czemu ich realny czas użytkowania może wynosić nawet 50 lat. Dzięki rozmieszczeniu paneli pomiędzy solidnymi, zalewanymi w betonie słupkami, ogrodzenia te są niezwykle solidne. Zależnie od indywidualnego zapotrzebowania, pręty paneli mogą być rozstawione w bardzo małej odległości między sobą, dzięki czemu nawet przysłowiowa mysz się nie przeciśnie. Ogrodzenie panelowe może być wykonane z surowca prostego (2D) lub profilowanego (3D), co daje duże możliwości przy projektowaniu i pozwala dopasować formę ogrodzenia do określonych warunków otoczenia i zakładanej funkcji. Dodanie dodatkowego okratowania dolnej części ogrodzenia zabezpieczy posesję przed wtargnięciem małych zwierząt, a odpowiednie profilowanie górnej części uniemożliwi wspinanie się lub skakanie przez ogrodzenie. Dopełnieniem funkcji estetycznych i użytkowych ogrodzeń panelowych jest możliwość wykonania, w tym samym stylu co ogrodzenie, bram i furtek, co zapewni jego stuprocentową praktyczność. Również paleta kolorów możliwych do zastosowania jest niemal nieograniczona, dzięki łatwości malowania stosowanych surowców metalowych.

Jeżeli więc poszukujemy praktycznego ogrodzenia spełniającego wszystkie zakładane funkcje, a jednocześnie będącego estetycznym, nie odcinającym wizualnie domu od świata, warto zwrócić swój wzrok na ogrodzenia panelowe i ogromny wachlarz wzorów w jakich są obecne na rynku.