Ile trwa budowa domów modułowych?

Zainteresowanie domami modułowymi wraz z biegiem czasu, coraz bardziej rośnie. Ma to związek przede wszystkim z bardzo krótkim czasem ich budowy. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie to, że ich większa część powstaje w fabrykach. Po wyprodukowaniu poszczególnych modułów takich domów, sam ich montaż trwa bardzo krótką chwile. Oczywiście, jest to możliwe, gdy niezawodny producent domów modułowych całorocznych zadba o ich stworzenie zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

Długość budowy domów modułowych

dom modułowyPo wyprodukowaniu wszystkich elementów takiego właśnie domu oraz ich przewiezieniu na miejsce budowy, wszystkie moduły udaje się zazwyczaj złożyć w czasie krótszym niż dwa dni i to włącznie z montażem dachu. Jest to czas zdecydowanie krótszy, niż budowa domu tradycyjnego nawet z użyciem najnowocześniejszych, obecnie dostępnych metod. Zazwyczaj, podstawowe prace konstrukcyjne z tworzeniem domów tradycyjnych, trwają od roku do dwóch. Oczywiście, podobnie jak w przypadku domów tradycyjnych, tak i w przypadku tych modułowych konieczne jest również wykonanie niezbędnych prac wewnątrz domów. Chodzi tu o prace związane z instalacjami elektrycznymi sanitarnymi czy też grzewczymi.

 

wnętrze domuKluczowe jest również wyłożenie tynków, podłogi, bądź też wykładziny, jak również malowanie wnętrza domu. Wszystkie te prace trwają od ośmiu do dwunastu tygodni. Należy jednak pamiętać o tym, że są one również konieczne w przypadku domów tradycyjnych, w których przypadku należy do tego doliczyć czas potrzebny na powstanie podstawowej konstrukcji takiego budynku, czy też prace związane ze sprzątaniem wnętrza. Tymczasem, w przypadku tworzenia domów modułowych wszelkie prace są zazwyczaj “czyste”. Oznacza to, że po ich wykonaniu, nie trzeba poświęcać sporo czasu bądź też środków, potrzebnych na doprowadzenie wnętrza budynku do względnej czystości. Część osób, aby zaoszczędzić pieniądze związane z budową domów modułowych, decyduje się na zamówienie prac związanych tylko z ich montażem, wszelkie prace wykończeniowe biorąc natomiast na siebie. Należy jednak liczyć się z tym, że mimo oszczędności pieniędzy, może to przedłużyć to moment oddania danego budynku do faktycznego użytku.

Popularność domów modułowych w porównaniu do tych budowanych metodami tradycyjnymi, stale rośnie. Duży wpływ ma na to fakt, że domy te udaje się często wytworzyć w krótszym czasie, który bardzo często ogranicza się do ośmiu – 12 tygodni, razem z pracami wykończeniowymi czy tworzeniem konstrukcji dachu. Nie powinno więc, dziwić, że takie budynki są coraz popularniejsze tym bardziej, że mogą być one używane jako domy całoroczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie modulife.pl!