Dlaczego warto wybrać szklaną balustradę?

Szkło jest materiałem pozwalającym na wprowadzanie ciekawych rozwiązań architektonicznych nie tylko w budownictwie użyteczności publicznej, ale także w budownictwie jednorodzinnym. Rozwiązania te, oprócz estetyki, charakteryzują się też funkcjonalnością. Wśród propozycji wykorzystania szkła w architekturze wymienia się między innymi budowę systemów ścian szklanych.

Szklane balustrady i nowoczesny wygląd

balustrady szklaneŚciany takie mogą służyć na przykład do oddzielenia strefy pracy w salonie od strefy relaksu. Systemy tego typu zapewniają każdemu wnętrzu nowoczesny wygląd, podobnie jak szklane balustrady. Te, w odróżnieniu od balustrad wykonanych z drewna, mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Są one całkowicie odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Szkło, wykorzystywane do produkcji takich balustrad, odznacza się wysoką wytrzymałością, co jest niezwykle ważne w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania. To właśnie ze względu na bezpieczeństwo, każda balustrada powstaje na bazie indywidualnego projektu, dostosowanego do danego budynku.

balustrady szklaneNajczęściej stosuje się szkło hartowane i laminowane o konkretnej grubości, a na górnej krawędzi balustrady możemy znaleźć pochwyt lub też zamiast tego mocuje się profil na powierzchni posadzki – zadaniem tych elementów jest nie tylko podkreślenie estetyki wyrobu, ale też właśnie zapewnienie bezpieczeństwa – w razie uszkodzenia szkła, pochwyt będzie trzymał całą taflę na miejscu. Producenci przed oddaniem wyrobu do sprzedaży, przeprowadzają badania wytrzymałościowe, które pozwalają określić, czy dana balustrada posiada odpowiednią odporność na uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na balustrady szklane, możemy wybierać pośród wielu różnych konstrukcji – obok tafli szkła łączonych ze sobą za pomocą stalowych słupków, znajdują się balustrady szklane łączone ze sobą bezpośrednio, bez dodatkowych elementów. Takie rozwiązanie zapewnia nietypowy efekt wizualny, ponadto jest związane także z łatwiejszym utrzymaniem czystości. Obok przezroczystej balustrady, producenci proponują wyroby wykonane ze szkła w dowolnym kolorze – to sprawia, że zyskujemy o wiele więcej możliwości zaskakujących aranżacji wnętrz. Dodatkowy efekt uzyskamy, jeśli zamontujemy podświetlenie LED.

Balustrady szklane są niezbędnym elementem architektonicznym w nowoczesnych wnętrzach – dzięki nim będziemy mogli podkreślić ponadczasowy charakter każdego pomieszczenia. Balustrady szklane bardzo dobrze komponują się z każdego rodzaju meblami oraz ze ścianami w każdym kolorze.