Betonowe elementy kuchenne i ławka betonowa

Aranżacja kuchenna musi przede wszystkim dobrze spełniać swoje funkcje, więc w tym pomieszczeniu nie może zabraknąć miejsca do spożywania posiłków i ich przyrządzania, jak również wielu szafek i schowków. Na jaki styl postawić w kuchni?

Ławka betonowa jest nowoczesna

ławka betonowaPięknie prezentuje się na przykład kuchnia retro, jednakże musi być dopasowana do klimatu całego domu. Także nowoczesne, minimalistyczne kuchnie, zaaranżowane z błyszczących, jaskrawych kolorystycznie materiałów, czy też metaliczne aranżacje, prezentują się ciekawie. Propozycją dla osób, które cenią sobie niebanalne, futurystyczne rozwiązania, jest kuchnia z elementami betonu, Na ścianie jadalnianej mogą zawisnąć płyty z betonu architektonicznego. Będą one sprawiały, że ta ściana będzie najmocniejszym elementem pomieszczenia,. Idealnie będzie się to też komponować z drewnianym stołem oraz podłogą.Blat kuchenny to ogromnie ważne miejsce. Musi być na tyle długi, by umożliwiać swobodne przygotowywanie posiłków oraz solidny i trwały, by nie trzeba było go wymieniać co kilka lat. Blat betonowy doskonale spełnia te warunki. Idealnie pasuje do drewnianych mebli w kolorze białym szarym czy naturalnego drewna. Pozostałe meble drewniane, które mogą zagościć w kuchni i jadalni to betonowy stół z krzesłami, nowoczesna ławka betonowa, półki czy ozdoby takie jak donice betonowe. Wcale nie musimy ich używać zgodnie z przeznaczeniem. Duże donice można wykorzystać przecież do przechowywania różnych potrzebnych akcesoriów pod ręką, na przykład zabawek dzieci, które zawieruszyły się w kuchni lub owoców czy warzyw. Być może trend, który lansuje betonowe meble w kuchni nie zyskał w naszym kraju jeszcze tak dużej popularności ponieważ jesteśmy raczej przyzwyczajeni do spokojnych i klasycznych wersji zachowawczych z drewnem i płytą.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić tylko jeden element betonowy, taki jak blat kuchenny. Będzie oj idealnym urozmaiceniem aranżacji, ale nie będzie jej przytłaczał surowością, którą jednak beton jako materiał się charakteryzuje.