Wnętrze z duszą – jakie stoły rozkładane wybrać aby urządzić przytulny salon?

Urządzanie mieszkania zazwyczaj łatwe nie jest. Jeżeli już nawet szczęśliwie udało się nam zdecydować w jakim stylu chcielibyśmy je urządzić, pozostał nam jeszcze najtrudniejszy wybór – meble. Dziś opiszemy jakie meble wybrać do salonu tzw ,,z duszą”, czyli miejsca, które właściwie każdemu człowiekowi kojarzy się z domem i ciepłej rodzinnym.

Wybór nowoczesnego stołu rozkładanego nie jest łatwy

stoły rozkładane nowoczesneCzym charakteryzuje się zatem takie pomieszczenie? Ciepłem płynącym dosłownie z każdego kąta. Aby uzyskać taki efekt należy wybierać kolory tzw ,,ciepłe” czy np. brązy (warto jednak dopytać zawsze w sklepie bo są też ,,zimne” odcienie brązu). Idealnie oczywiście gdyby w takim salonie znajdował się kominek, co już teraz jest możliwe właściwie w każdym pomieszczeniu dzięki np. tzw bio kominkom (nie palimy drewnem a uzupełniamy specjalny pojemnik biopaliwem). Pozostałe meble też powinny być w odcieniach brązu. Sklepy meblowe oferują całe mnóstwo takich właśnie mebli. Do idealnego salonu należy kupić również stół (albo ławostół) do którego dopasować najlepiej w tym samym kolorze drewniane krzesła. Zdecydowanie najprzytulniejszym miejscem salonu powinna być kanapa przy której powinny znaleźć się stoły rozkładane nowoczesne (dobrym rozwiązaniem są ławy (bardzo często ławy nowocześnie rozkładane), lub ławostoły które są o wiele praktyczniejsze i bardziej funkcjonalne niż zwykłe sztywne ławy). Idealnie do takiego idealnego, ciepłego wnętrza pasował będzie również regał z książkami. Najlepiej byłoby wybrać ciężki, masywny i drewniany – doda nie tylko ciepła ale i wyjątkowego charakteru.

Całość możemy uzupełnić jeszcze o dywan. Dawno wyszły już z mody, te duże zakrywające całą podłogę, jednakże dobranie fajnego, przytulnego dywanu, zakrywającego część podłogi jest bardzo wskazane.