Otwarte kabiny prysznicowe – czy to dobry pomysł

W dziedzinie wystroju wnętrz jest bardzo dużo rozwiązań. Nie wszystkie jednak będą pasowały do każdego wnętrza i dla każdego człowieka. Wszystko zależy od miejsc i od preferencji. Warto więc za każdym razem przemyśleć zalety i wady różnych rozwiązań.

Szczecińskie kabiny prysznicowe mogą być otwarte

kabina prysznicowaDo napisania tego wpisu zainspirował mnie Szczecin, a dokładnie łazienka dalszych znajomych, u których byłam. Zastosowali oni ciekawe rozwiązanie. Nie interesowały ich szczecińskie kabiny prysznicowe, ale zrobili sobie prysznic otwarty. Nie mieli zasłonki ani brodzika, tylko słuchawkę prysznicową i dziurę na odpływ w podłodze.Spodobało mi się to rozwiązanie, ale zdaję sobie sprawę, że nie jest ono dla wszystkich. Nie jest to dla nas, jeżeli obawiamy się, że może nam ktoś niespodziewanie wejść do łazienki. Plusem natomiast jest to, że możemy pod prysznicem korzystać z lustra na ścianie. Wtedy można się pozytywnie nastawiać każdego ranka, mówiąc do siebie.Z jednej strony dobrze, że prysznic bez brodzika i w żadną kabinę nie trzeba wchodzić, co może być problematyczne dla osób z chorymi nogami. Z drugiej zaś strony takie rozwiązanie może się komuś wydać niekomfortowe z powodu możliwych przewiewów. W zimniejsze dni taka otwarta przestrzeń zapewne nie będzie zachętą do kąpieli.Jeszcze jednym plusem jest natomiast to, że żadna kabina prysznicowa nie szpeci łazienki i jest łatwiejsza w czyszczeniu bez niej.

Lacobel czy kafelki łatwiej doczyścić niż plastikowe drzwi od kabiny, a przecież codziennie spływa po nich woda, powodując zostawanie śladów.Tyle przyszło mi do głowy. Mam nadzieję, że komuś pomogłam.