Wybór koparki CASE

CASE to firma z około 176-letnią tradycją. To naprawdę długi czas, który został poświęcony na nieustanny rozwój. W związku z tym obecnie, w 2018 roku, CASE może pochwalić się pozycją lidera na rynku maszyn budowlanych. Marka znana jest przede wszystkim z maszyn do prac ziemnych, z koparko-ładowarek oraz koparek.

Parametry kołowej koparki CASE

kołowa koparka CASEDużą popularnością cieszy się między innymi kołowa koparka CASE, która uważana jest za maszynę ekologiczną – dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym przez producenta, spełnia ona specjalne europejskie standardy emisyjne wynikające z normy Tier 4 Final. To równocześnie sprawia, że zużycie paliwa staje się o wiele mniejsze mimo iż nie stosuje się filtra cząstek stałych. Wysokiej jakości silnik zastosowany w kołowej koparce CASE posiada 6 cylindrów, które zostały ułożone w jednej linii. Projekt silnika zapewnia niezawodność oraz niemal całkowitą bezawaryjność. Dzięki pojemności skokowej 6,7 l można liczyć na pracę silnika na najwyższym poziomie. Wiele osób wybiera kołowe koparki CASE właśnie ze względu na ten silnik o najlepszych parametrach. W końcu to silnik uważany jest za serce każdej maszyny, dlatego od jego jakości zależy efektywność pracy. Ale oczywiście bardzo ważne są także pozostałe elementy znajdujące się w konstrukcji koparki kołowej CASE. Warto zwrócić uwagę między innymi na automatyczną blokadę mechanizmu różnicowego.

kołowa koparka CASESprawia ona, że cała moc dostępnego momentu obrotowego przenoszona jest na koła, co zapewnia maszynie oczekiwaną siłę pociągową. Równocześnie jednak opony mało się zużywają i straty energii także są niewielkie. Dla właściciela koparki wiąże się to zatem z oszczędnością kosztów. W konstrukcji maszyny zastosowano także wzmocnione hamulce wielotarczowe mokre – producent wykonał je z brązu spiekanego, który charakteryzuje się wyjątkowym poziomem wytrzymałości. Hamulce takie umieszczono w piastach koła, dzięki czemu ograniczają one zużycie opon, gdyż między kołami nie występuje poślizg. Ma to wpływ także na zmniejszenie zużycia paliwa, bowiem w mechanizmie różnicowym nie występuje tarcie. To właśnie takie szczegóły związane z zastosowaniem najwyższej jakości podzespołów sprawiają, że koparki CASE cieszą się taką popularnością.

Są po prostu niezawodne i wiedzą o tym wszyscy klienci. Jeżeli więc poszukujemy teraz maszyny do prac ziemnych, które dobrze będzie sprawdzać się przez długi czas a nie tylko jeden sezon, warto zdecydować się właśnie na koparkę kołową od tego producenta. Z pewnością nie będziemy żałować dokonanego zakupu.