Wodoszczelna i trwała hydroizolacja EPDM

Kiedy wydaje się nam, że rynek jest już nasycony jakimiś rozwiązaniami, a nowe po prostu nie są nam potrzebne, pojawia się ktoś, kto uświadamia nam, że nie jest to prawda. Wprowadza zupełnie nowe, bardziej innowacyjne rozwiązanie i może na początku nie jesteśmy do niego przekonani, jednak później nie wyobrażamy sobie powracania do starszych systemów.

Hydroizolacja z trwałej membrany

hydroizolacja epdmTak właśnie jest z materiałami przeznaczonymi do wykonywania hydroizolacji, a dokładnie z foliami EPDM, które są dość nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniem. Hydroizolacja powinna być ciągła, szczelna i odporna na czynniki wynikające z oddziaływań środowiska. Oznacza to, że niezależnie od panującej pogody, pory roku, ciśnienia czy nawet zmian w eksploatacji, taka izolacja nie powinna ulegać przerwaniu lub osłabieniu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zmiany wywołane działaniem wody często są niezauważalne przez bardzo długi czas. Dopiero kiedy cała konstrukcja przesiąknie, powstaną wykwity, które są następstwem zmian biologicznych zachodzących w materiale, dostrzegamy, że coś jest nie tak. Oczywiście istnieją metody, które pozwalają na naprawę tak ciężkich uszkodzeń, jednak są to bardzo drogie i pracochłonne technologie. W związku z tym, lepiej zapobiegać niż leczyć.

hydroizolacja epdmDlatego, jeśli chodzi o wykonanie izolacji przeciwwodnej i wprzeciwwilgociowej w budynkach mieszkalnych i przemysłowych, coraz większą popularność zyskują folie. Wodoszczelna hydroizolacja EPDM jest wykonana właśnie z bardzo trwałej membrany, odpornej na działanie wielu czynników zewnętrznych. Dzięki temu, że materiał ten posiada zdolność do bezpiecznego rozciągania i kurczenia, zmiany temperatury czy nagle występująca siła mu nie zagraża. Dzięki temu stosując system EPDM mamy pewność, że hydroizolacja zachowa swoją ciągłość nawet w bardzo zmiennych warunkach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest również łatwość montażu. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań nie wymagają one bowiem wykonywania czasochłonnych zabiegów zgrzewania. Dzięki temu nie występuje ryzyko przerwania izolacji na styku dwóch płatów materiału (co bardzo korzystnie wpływa na pracę całej powłoki). Woda ma to do siebie, że zawsze znajdzie nawet najdrobniejszą szczelinę, przez którą może przedostać się dalej. Ciągłą hydroizolacje z membran EPDM możemy stosować na dachach, tarasach, zbiornikach wodnych, a nawet na składowiskach odpadów.

Jest tak, ponieważ posiada bardzo korzystne parametry techniczne, potwierdzone w wielu testach i badaniach. Dlatego membrana to bezpieczne rozwiązanie, po które coraz częściej sięgają zarówno projektanci, jak i wykonawcy.