Nowoczesne i trwałe płyty ścienne z betonu

Surowe, modernistyczne elementy wykańczania wnętrz stają się coraz bardziej modne. Dzisiejsze materiały i wyroby na szczęście w niczym nie przypominają komunistycznych rozwiązań. Zamiast szpecić, zdobią budynki i są niezwykle praktyczne, ponieważ łatwo utrzymać je w bardzo dobrym stanie technicznym.

Betonowe płyty do wnętrz

płyty betonowe na ścianęDo grupy takich materiałów z pewnością należą płyty betonowe. Ich dodatkową zaletą jest to, że można je stosować nie tylko na ściany wewnętrzne, ale również na fasady budynków czy podłogi. Konkretne zastosowania betonowych płyt są zależne właściwie tylko od rodzaju użytej do ich produkcji mieszanki betonowej. Producenci stosują bowiem niezwykle wiele domieszek i dodatków do betonu, których zadaniem jest przede wszystkim zmiana klasy ekspozycji konkretnych wyrobów. Klasa ekspozycji jest to oznaczenie, które określa, w jakich warunkach środowiskowych będzie pracował dany element. Jest to jeden z czynników, który uwzględnia się podczas projektowania konkretnych elementów oraz składu danej mieszanki betonowej. W związku z tym, że płyty betonowe mają wiele zastosowań, producenci oferują nam wiele kształtów i faktur tych wyrobów. Płyty podłogowe muszą być gładkie i cechować się niezwykle dużą odpornością na ścieranie. Dużo więcej możliwości w kwestii formy mają producenci oferujący swoim klientom płyty betonowe na ścianę.

płyty betonowe na ścianęStosują więc bardzo skomplikowane kształty, różne wielkości oraz przeróżne struktury samych płyt. Bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem klientów cieszą się okładziny wykonane z betonów architektonicznych. Ich wygląd nie zawsze przypomina standardowy beton – mogą być nie tylko szare, ale i białe lub kolorowe. Bardzo dużą rolę w ich produkcji odgrywa przygotowanie odpowiedniej formy oraz wielkość i jakość kruszywa dodawanego podczas tworzenia mieszanki betonowej. Płyty betonowe posiadają znacznie większe gabaryty niż standardowy gres lub inne panele, dzięki czemu ich montaż przebiega bardzo sprawnie i szybko. Mogą być przyklejone do ściany lub po prostu podwieszone za pomocą specjalnych łączników. Tak wiele możliwości pozwala na stworzenie bardzo ciekawych dekoracji różnego rodzaju pomieszczeń. Płyty betonowe świetnie sprawdzają się również jako wykończenie elewacji i fasad budynków. W wielu miastach powstają obiekty, w których beton, połączony z drewnem lub szkłem tworzy bardzo ciekawy efekt.

Dodatkowo jest to rozwiązanie, które nie ulega szybkim zabrudzeniom, przez co jest tanie w eksploatacji. Z pewnością, przez te wszystkie zalety, ozdobne płyty z betonów architektonicznych jeszcze długo utrzymają się w katalogach modowych dotyczących aranżacji wnętrz.