Tynki Luxmal – ciekawe efekty

W dziedzinie dekoracji ścian stale pojawiają się nowe rozwiązania, czy tez udoskonalane są stare. Tym sposobem otrzymaliśmy tapety tekstylne i zmywalne, beton architektoniczny, gipsowe panele dekoracyjne, czy naklejki ścienne.

Tynki Luxmal łatwe do nakładania

tynki LuxmalTapety mogą być trudne w równym ułożeniu, jak również trudne w czyszczeniu. Płyty betonowe wyglądają dosyć ponuro, krawędzie naklejek się odklejają, a przestrzenne panele ścienne maja ograniczoną paletę wzorów. Z tego powodu warto jest stosować tynki Luxmal. Dają one bardzo ciekawe efekty, a przy tym są bardzo łatwe do stosowania. Tynk nawet nie musi być równo kładziony i w jednym kierunku, bo kładzenie go ,,na chybił trafił” sprawi, ze otrzymamy jeszcze bardziej fantazyjne wzory. Tynk kładziony jest cienką warstwą, może być gładki lub przestrzenny. Gładkie tynki mogą mieć różne kolory, a także dawać same z siebie wzory, takie jak struktura kamienia czy betonu. Taki tynk będzie idealnie nadawał się do kuchni, czy na ścianie z kominkiem, gdzie kamień jest stosowany. Granit czy marmur są jednak drogie, a tynki są o wiele korzystniejsze cenowo. Efekt wizualny będzie taki sam, choć wiadomo, że kamień wolniej by się niszczył. Cienkim i gładkim tynkiem jest również stiuk wenecki wytwarzany z wapna gaszonego. On również daje wygląd kamiennych płyt. Jego zaletą jest to, że jest odporny na działanie grzybów i pleśni, nie wilgotnieje, a przy tym jest błyszczący i łatwy w czyszczeniu.

tynki LuxmalStiuk można stosować zarówno wewnątrz, jak i an zewnątrz, świetnie sprawdza się przy pokrywaniu kolumn w domach. Są także tynki dekoracyjne, dzięki którym można wykonywać tynki z fakturą, czyli nie zacierane na gładko tylko lekko chropowate, przestrzenne. Wzory można wykonywać samodzielnie przy pomocy szpachli, gąbki czy specjalnych szczotek z rzadko rozstawionymi ,,zębami”. Z ich pomocą mogą powstać na ścianach fale, zygzaki, okrągłe wzory, czy szlaczki. Często w zestawach tynkarskich dodaje się wałki, którymi można wykonać bardziej skomplikowane wzory, takie jak kwiaty. Wykonywanie ich jest bardzo proste. Wystarczy użyć wałka tak jak tego do malowania, czyli ,,przejechać” nim po jeszcze mokrym tynku i gotowe. Tynk po wyschnięciu zachowa wzór. W ofercie sprzedażowej można znaleźć także tynki białe z dołączonym barwnikiem, dzięki czemu możemy dobrać odcień idealny do naszego pomieszczenia, jak również uzyskać ściany z przejścia tonalnymi, stosować ciemniejszy kolor na jednej ścianie, a jaśniejszy na drugiej.

Tynki dekoracyjne dostępne w wersji gładkiej i przestrzennej, z wałkami do szablonów, czy w wersji zapobiegającej powstawaniu wilgoci są warte uwagi każdego.