Szybkie ocieplanie poddasza pianką

Podchodząc do tematu ocieplania domu zazwyczaj zależy nam najbardziej o kilku elementach. Pierwszym i zazwyczaj najważniejszym z nich jest oczywiście jakość izolacji. Wiadomo, że podstawowym parametrem jest szczelność oraz brak mostków termicznych, które mogłyby pogorszyć efektywność energetyczną całego budynku.

Ocieplanie poddasza pianką w ciągu jednego dnia!

ocieplanie pianką W kontekście jakości warto również wspomnieć o trwałości jaką charakteryzuje się dana termo lub hydroizolacja budynku. Utrzymanie optymalnych właściwości izolacyjnych to niezwykle istotna sprawa. W przypadku zanotowanie znakomitych parametrów początkowych warto byłoby utrzymać je jak najdłużej. Jest to ważne szczególnie w miejscach, w których zimowe warunki bywają ekstremalne, takich jak Białystok oraz okolice tego miasta. Najwyższej jakości izolacje mogą zachować skuteczność nawet po wielu latach użytkowania. Następnym elementem, na który odbiorcy zwracają uwagę jest oczywiście cena. Optymalnym rozwiązaniem jest znalezienie metody ociepleń charakteryzującej się przyzwoitymi parametrami technicznymi oraz umiarkowaną ceną. W końcu, należy również wspomnieć o szybkości zastosowania danej metody izolacyjnej. Biorąc pod uwagę ten czynnik, izolacje natryskowe są bezkonkurencyjne. Zwykłe, ale nowoczesne ocieplanie pianką Białystok może być wykonane w ciągu jednego dnia, włącznie z wyschnięciem.

Dzięki stałemu postępowi w zakresie udoskonalania mieszanek oraz narzędzi aplikacyjnych, ocieplanie pianką stało się niezwykle popularnym sposobem na termiczne zabezpieczenie ścian, dachów, poddaszy oraz fundamentów i posadzek. Jego podstawową zaletą jest właśnie krótki czas aplikacji. Wiadomo jednak, że dla niektórych osób sporym mankamentem są ograniczenia w zakresie samodzielnego wdrażania tego rodzaju ociepleń, gdyż izolacje natryskowe muszą być wykonywane przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Właśnie z tego powodu ocieplanie pianką są wykonywane w zdecydowanej większości przypadków przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Sam proces aplikacyjny nie jest zbyt skomplikowany. Przy zachowaniu dużej szybkości prac nadal mamy zapewnioną wysoką szczelność i drastyczne zmniejszenie ryzyka powstania szczelin oraz mostków cieplnych. W porównaniu do ociepleń styropianowych oraz z wełny mineralnej, izolacje natryskowe są z całą pewnością znacznie bardziej niezawodne.

Trzeba jednak zadbać o odpowiedni dobór substancji izolującej, a także sprawny technicznie sprzęt, przy pomocy którego będzie ona aplikowana. Dokonywanie ewentualnych dociepleń ścian czy poddaszy również jest bardzo proste, gdyż świeżo położona warstwa pianki bardzo dobrze łączy się z wcześniej zaaplikowanym środkiem. Najlepiej widać to w przypadku otworów do stolarki drzwiowej i okiennej.