Klasyczna kuchnia okiem architekta wnętrz

Funkcjonalność, minimalizm i elegancja – to trzy podstawowe kryteria, którymi kieruje się współczesny architekt wnętrz projektujący kuchnię. Osoba projektująca mieszkania ma poczucie ładu i estetyki, a więc doskonale wie jakie elementy do siebie pasują.

Architekt wnętrz ze szczecina i propozycje projektowe

architekt wnętrzPrzeglądając różnego rodzaju katalogi można się natknąć na wiele pomysłów. Jak wygląda klasyczna, nowoczesna i elegancka kuchnia? Otóż najpierw zwracamy uwagę na meble. W tym miejscu zaczyna się projektowanie wnętrz. Wykorzystujemy wszelkie wnęki oraz zakamarki, aby móc je zabudować i umieścić w nich rożne urządzenia kuchenne. Wszystko dlatego, że nieestetycznie wyglądają pojemniki i inne urządzenia na eleganckich blatach kuchennych. Aranżacja wnętrz opiera się na tym, że meble powinny być gładkie i łatwo zmywalne. Lśnią niczym tafla lodu i nie zawierają klamek, tylko przyciski na magnez. Architekt wnętrz ze szczecina proponuje, aby blaty kuchenne były zbudowane z marmuru lub kamienia, ponieważ są dużo bardziej trwałe niż blaty drewniane. Na ścianach powinno się zakładać eleganckie kafelki w stonowanym kolorze. Do dyspozycji mamy jeszcze farby zmywalne oraz zwykłe cegły, które można pozostawić w stanie surowym, albo je pomalować na biało.

architekt wnętrzProjektowanie wnętrz kuchennych nie jest łatwe, ponieważ trzeba uwzględnić wiele urządzeń i elementów. Łatwiej jest projektować duże pomieszczenie, a trudniej małe. Jeżeli mamy dużą kuchnie, to warto jest zrobić wyspę, na której odbywa się gotowanie. Do mody powraca kuchnia w stylu angielskim, w której dominują klasyczne, białe meble. Nie zabraknie tutaj tradycyjnego kredensu, białego stołu oraz białych krzeseł. Na ścianach takiej kuchni wiszą talerze. Dodatki, to lampki, dzbanki oraz kwiaty w białych wazonach. Ściany w takiej kuchni są zazwyczaj białe, ale coraz częściej architekt wnętrz używa innych kolorów. Z białym ładnie komponuje się kolor szary lub czerwony. Inna propozycją na elegancka kuchnię jest styl nowoczesny z dominującymi czarnymi meblami pomieszany z abstrakcyjnymi wzorami. Meble te są lśniące i gładkie. Idealnie nadają się do dużych pomieszczeń, ale i tak trzeba je dodatkowo oświetlać, ponieważ nie pochłaniają promieniowania. Dodatkiem są białe i czerwone elementy. Podłoga w takiej kuchni powinna być w stonowanym kolorze kremowym lub białym.

Nowoczesne projektowanie wnętrz polega, jak wcześniej wspomniano na minimalizmie oraz funkcjonalności. Decydując się na nową kuchnię warto jest skonsultować się ze szczecińskimi projektantami wnętrz, którzy są bardzo pomocni w tych sprawach.