Osuszanie piwnic i zwiększony poziom wody w okolicznej rzece

Okolica w której mieszkam jest bardzo urodziwa. Jest tylko jedna wada, ponieważ nie daleko mojego domu znajduje się rzeka. Jest to miły dodatek do codzienności, ponieważ takie otoczenie sprzyja miłemu humorowi.

Konieczność osuszania piwnicy i remontu

osuszanie piwnic w PoznaniuNiestety pewnego roku nawiedziła nas okropna zima. Częste opady spowodowały, że przez kilka miesięcy nie mogliśmy się wydostać z naszej wsi. Jednak największy problem pojawił się wiosną, ponieważ stopniały śniegi i okazało się, że pobliska rzeka drastycznie podniosła swój poziom. Nie wiedzieliśmy co mamy zrobić, ponieważ nasz dom również został zalany i na ścianach pojawiała się wilgoć. Od razu szukałem jakieś firmy, która oferuje ekspertyzy mykologiczne. Zależało mi na sprawdzeniu jakości pozostałych elementów konstrukcyjnych, ponieważ w moim przypadku były wykonane z drewna. Jednak konieczne też okazało się natychmiastowe osuszanie piwnic Poznań. Woda utrzymywała się na pewnym poziomie przez większość czasu, a ja każde popołudnie zabierałem się do oczyszczania powierzchni. Nie którzy sąsiedzi zabierali się wtedy na osuszanie piwnic. Ja miałem to szczęście, że nie posiadałem takiego pomieszczenia. Na czas prac remontowych musieliśmy przeprowadzić się do rodziców. Również coraz bardziej popularne stało się odgrzybianie budynków. Wilgoć sprawiła, że każdy dom został porządnie uszkodzony pod tym względem. Również ja zainwestowałem w badanie czystości powietrza. Musiałem być pewny, że przed przeprowadzką wszystko jest jak najbardziej w porządku. Długa obecność grzybów oraz pleśni mogła doprowadzić nawet do problemów z układem oddechowym, a na dodatek spowodować naprawdę nie bezpieczną alergię.

W takich wypadkach liczyła się dosłownie każda interwencja w postaci testów oraz badań. Również martwiłem się o to co będzie w przyszłym roku ze względu na obecność rzeki i podnoszącego się gruntu.