Nowoczesne żaluzje do inteligentnego domu

Obecnie coraz więcej słyszy się o tak zwanym inteligentnym domu. W takim obiekcie zainstalowane są systemy, które pozwalają na szybkie i sprawne realizowanie niektórych czynności, na przykład zapalania lub gaszenia światła za pomocą określonego gestu. Systemy tego typu są udogodnieniem, które sprawia, że codzienne życie może być jeszcze łatwiejsze.

Żaluzje sterowane automatycznie

żaluzjeJeżeli jesteśmy zainteresowani ideą inteligentnego domu, możemy zacząć na przykład od instalacji, która pozwoli na automatyczne sterowanie żaluzjami. Takie nowoczesne żaluzje stają się obecnie coraz bardziej popularne. Nie musimy do nich podchodzić, aby je podnieść lub opuścić. System automatycznego sterowania oparty jest na działaniu fal radiowych. To sprawia, że nawet nie musimy przebywać w tym samym pomieszczeniu, aby zarządzać stanem żaluzji. System tego typu składa się z dwóch specjalistycznych urządzeń – z kontrolera oraz sterownika. Urządzenia wysyłają oraz odbierają fale radiowe w sposób bezprzewodowy, dlatego nie musimy prowadzić żadnych dodatkowych przewodów w ścianach – wystarczy mieć odpowiednią aplikację w smartfonie. Jest to więc system o wiele mniej kłopotliwy niż elektryczno-przewodowa metoda sterowania. Co najważniejsze, system radiowego sterowania żaluzjami może być wprowadzony w dowolnym momencie, niekoniecznie na samym początku budowy domu.

żaluzjeNie ma to dla jego instalacji oraz poprawnego działania żadnego znaczenia. Możemy zapomnieć o zwijaniu i rozwijaniu żaluzji za pomocą umieszczonych przy nich linek czy korbki. Tutaj wykonujemy te czynności bez ruszania się z miejsca. W zależności od potrzeb, możemy wybrać system, który pozwala nam na równoczesne sterowanie roletami z różnych pomieszczeń, nie oddzielnie z każdego. Wiele osób może uznać to za ciekawą opcję, z której warto korzystać. Takie żaluzje są coraz częściej montowane nie tylko w inteligentnych domach, ale także w innych obiektach, zwłaszcza tych dużych. Idealnie sprawdzają się w restauracjach czy szkołach. Są tam naprawdę duże pomieszczenia, jest w nich też kilka okien. Podnoszenie żaluzji przy każdym po kolei zajmie trochę czasu.

Natomiast za pomocą inteligentnego systemu sterowania żaluzjami możemy zrobić to w raptem kilka sekund. To rozwiązanie polecane jest również do hoteli, biur i różnego rodzaju urzędów, a także do sal konferencyjnych. Jest to dość duży wydatek, jednak korzyści, jakie przyniesie, są tego warte. Obecnie technologia rozwija się tak szybko, że niedługo takie inteligentne żaluzje będą standardem w każdym nowym obiekcie budowlanym.