Profesjonalne pistolety do lakierowania proszkowego

Lakierowanie jest niesamowicie ważną kwestią w dzisiejszym przemyśle, który jest bardzo wymagający. Jest to sektor gospodarczy w którym wymagania ciągle się podnoszą, ze względu na fakt, że odbiorcy wszelkiego rodzaju przedmiotów ciągle podnoszą poprzeczkę i wymagają materiałów coraz wyższej jakości.

Pistolet do lakieru w przemyśle

pistolet do lakierowania proszkowegoWiększość ich producentów stara się spełnić te wymagania, dlatego też wykorzystuje się coraz nowsze rozwiązania, które umożliwiają funkcjonowanie na wyższym poziomie. Jedną z takich kwestii jest lakierowanie, które w przeszłości było mocno zaniedbywane. Dzisiaj wykorzystuje się głównie metodę lakierowania proszkowego, która wykorzystuje ładunki elektryczne na powierzchni malowanego przedmiotu. Odpowiednie połączenie kationów i anionów w strukturze molekuł lakierowanego przedmiotu umożliwia uzyskanie efektu, który będzie trwały przez długie lata. Wiąże się to głównie z faktem, że cząsteczki farby wiążą się z cząsteczkami lakierowanego przedmiotu na wielu warstwach. Dlatego też nawet jego powierzchowne uszkodzenia nie spowodują utraty koloru. Najbardziej chodliwe jest wykonywanie tego typu prac ręcznie, dzięki czemu można uzyskać oryginalny efekt cechujący się wysoką jakością.

pistolet do lakierowania proszkowegoNakładanie wielu warstw lakieru proszkowego zwiększa siłę wiązań, co dodatkowo wzmacnia taki przedmiot. Jednak wykonywanie tego typu czynności wymaga określonych warunków, w których nie będą występować zagubione ładunki elektryczne, oraz profesjonalnego sprzętu. Taki pistolet do lakierowania proszkowego jest standardowym wyposażeniem pracownika zajmującego się tym w zakładach przemysłowych. Wykorzystanie techniki proszkowej umożliwia stało się już absolutnym standardem na rynku krajowym. Lakierowanie proszkowe jest najwytrzymalszą techniką lakierowania, gdyż wnika bezpośrednio w lakierowany materiał, dzięki czemu nawet jego uszkodzenie, czy zerwanie warstwy nie poskutkuje utratą koloru takiego obiektu. Dlatego też użycie odpowiedniego sprzętu umożliwia uzyskanie efektu o najwyższej jakości. Profesjonalny pistolet jest w stanie wprowadzić proszek w farbie w ruch, dzięki czemu łatwiej generują się ładunki elektrostatyczne.

Najpopularniejsze tym sposobem jest koloryzowanie elementów metalowych, które najlepiej współdziałają z tą technologią, gdyż atomy w metalach bardzo chętnie przyjmują dodatkowe elektrony. Tego typu, specjalne pistolety są więc nie do zastąpienia by wykonać taką pracę, gdyż te do standardowego lakierowania nie są przystosowane do tego typu zadań. Korzystanie z niewłaściwego sprzętu może się okazać tylko stratą środków.