Kuchnia w stylu prowansalskim

Każdej gospodyni zależy na tym, aby jej kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale także atrakcyjna wizualnie. W końcu to tam spędzamy sporo czasu – przygotowując posiłki dla siebie lub dla całej rodziny. W mieszkaniach zazwyczaj nie przewidziano też oddzielnego pomieszczenia na jadalnię, dlatego to też w kuchni spożywamy przygotowane dania. Kuchnia powinna być więc także przytulna. Jak więc najlepiej ją urządzić?

Meble do prowansalskiej kuchni

meble kuchenneCiekawym pomysłem jest styl prowansalski, który kojarzy się właśnie z przytulnością, nieco z wiejskim klimatem, ale to wszystko podane jest ze smakiem. Wnętrze prowansalskie odznacza się harmonią, cieszy przebywających w nim swoim sielskim urokiem. Jak stworzyć taki klimat w kuchni? Rozejrzyjmy się za meblami kuchennymi w takim stylu. Z pewnością może być ciężko je dostać, zwłaszcza że obecnie króluje styl nowoczesny, minimalistyczny oraz industrialny. Style te przejęły panowanie nad katalogami wnętrzarskimi, salonami meblowymi, programami telewizyjnymi o urządzeniu wnętrz…. dlatego problemem może być znalezienie sklepu z meblami prowansalskimi. Ale nic straconego, wystarczy naprawdę dobrze się rozejrzeć! Weźmy przykładowo taki Lubin – meble kuchenne od producenta są naprawdę wysokiej jakości, a przy tym wykonywane są w różnych stylach!

meble kuchenneProwansalski klimat uzyskamy, stosując dużą ilość mebli wolnostojących. Zamiast więc klasycznej zabudowy, dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na wyspę kuchenną. Jeżeli mamy mało miejsca, dobrze jest postawić na stół rozkładany. Duża ilość wiszących półek, może jakaś spiżarka czy kredens, który kojarzy nam się z szafami babci? Najlepiej, aby wszystkie te meble wykonane były z drewna, i to jasnego. W ten sposób wnętrze będzie sprawiało wrażenie nie tylko przytulnego, ale i przestronnego. Ponadto drewno to materiał wytrzymały, dlatego wykonane z niego meble będą odznaczały się solidnością. Możliwe jest też wykonanie na nich dowolnych zdobień czy rzeźbień, dzięki czemu jeszcze lepiej wdrożymy się w sielankowy, wiejski klimat. Jeśli jesteśmy koneserami wina, dobrze jest zakupić jeszcze komodę na wino, która przyniesie nam na myśl uroki wiejskich domów ze słonecznej Toskanii.

Jak widać, styl prowansalski w kuchni można uzyskać w bardzo prosty sposób, należy po prostu wiedzieć, gdzie szukać. Nie każdy producent oferuje nam meble w tym stylu, ale nie poddawajmy się, w końcu mamy Internet – tutaj znajdziemy niejeden sklep, który proponuje prowansalskie meble kuchenne. I to bardzo często w naprawdę atrakcyjnych cenach.