Kilka słów o kabinach prysznicowych

Coraz więcej osób decyduje się na zakup kabiny prysznicowej, a rezygnuje z wanny. Zbyt długie wygrzewanie się z gorącej wodzie niekorzystnie wpływa na skórę, jest niepolecane dla osób z żylakami, a dodatkowo podczas kąpieli zużywa się więcej wody niż pod prysznicem. Ponadto kabina zajmuje mniej miejsca i nie wymaga dużej ,,zabudowy”, czyli obkładania kaflami.

Trwała kabina prysznicowa

kabina prysznicowa ze szkła	W sprzedaży znajduje się wiele kabin, ze szkła i z tworzywa sztucznego, z drzwiami uchylnymi i przesuwnymi, gotowe i na wymiar. Które wybrać? Wiadomo że kabina prysznicowa ze szkła hartowanego będzie trwalsza niż ta z plastiku. Szkło jest odporne na uszkodzenia, a nawet przy silnym uderzeniu nie zbije się ono, a jedynie pojawi się na nim pajęczynka pęknięć. Na gładkiej fakturze szkła nie osadzają się tak zabrudzenia, więc całość jest także łatwiejsza do wyczyszczenia. Można stosować na przykład specjalistyczne płyny do szyb, które zapobiegają także pojawianiu się kolejnych zanieczyszczeń. Jeśli plastik pęknie to można próbować go skleić, choć nie zawsze się tu udaje. Drzwi uchylne w kabinie sprawdzą się jedynie w dużych łazienkach. Musi być w końcu miejsce na otwarcie drzwiczek. Te przesuwne poruszają się wzdłuż krawędzi kabiny dzięki specjalnym rolkom. Rolki są wymienne, więc w razie czego zawsze można kupić nowe. Kabiny dzielą się też na te z brodzikiem i te typu walk-in. Brodzik może być zamontowany wszędzie, sprawia, że kabina jest też wyższa.

kabina prysznicowa ze szkła	Kabina walk-in ma ,,podłogę” na tym samym poziomie co cała łazienka i są tam również kafle ceramiczne. Tu trzeba zrobić bardzo dobre odprowadzenie wody, więc to opcja dla osób które dopiero budują dom, niż dla mieszkańców bloków. Kabina prysznicowa w wydaniu gotowym może być kupiona w sklepie budowlanym, także przez internet. Dostarczana jest często gotowa do wstawienia lub do szybkiego montażu. Kabiny na zamówienie to propozycja dla osób z niewymiarową łazienką (na przykład w nietypowym kształcie lub bardzo małej) lub chcących mieć wyjątkową kabinę na przykład taką ze szkłem piaskowanym (ma ono odcień mleczny i jest nieprzeźroczyste). Na realizację trzeba czekać, ale za to fachowcy zajmą się też instalacją kabiny. Kabina prysznicowa to o wiele korzystniejsze rozwiązanie niż wanna.

Kabina pozwala na oszczędzanie wody, nie zajmuje dużo miejsca, a nowoczesne wersje mogą mieć funkcję sauny czy hydromasażu. Dodatkowo kabina jest mniej problematyczna i tańsza. Z pewnością każdy może się przekonać do tego, że szybki, orzeźwiający prysznic może być o wiele lepszy niż długie wylegiwanie się w gorącej wodzie.