Jakie parasole przeciwsłoneczne na balkon wybrać?

Zapewnienie sobie odpowiedniej ochrony przed słońcem w czasie przebywania na balkonie, jest niezmiernie istotne. Posłużyć mogą do tego, obecnie bardzo popularne parasole ogrodowe. Należy jednak pamiętać, o tym, że nie każdy rodzaj takiego parasola sprawdzi się na balkonach o ograniczonej ilości wolnej przestrzeni.

Wybór parasoli na balkon

Z całą pewnością dotyczy to w szczególności tych standardowych, stojących parasoli ogrodowych. Wynika to z faktu, że wymagają one bardzo dużych ilości wolnego miejsca wokół podstawy takich właśnie parasoli. Biorąc to pod uwagę, nic dziwnego, że kolorowe parasole przeciwsłoneczne na balkon to głównie parasole łamane. Ten rodzaj parasoli ogrodowych wyróżnia się przede wszystkim dużą możliwością swobody jeśli chodzi o ustawienie czaszy takiego parasola, bez konieczności jego przestawiania. Biorąc pod uwagę ograniczone ilości wolnej przestrzeni na balkonie, przestawianie parasola z miejsca na miejsce, aby zapewnić sobie stałą ochronę przed słońcem w różnych porach dniach, okazuje się być zupełnie nieefektywne. Tymczasem, parasol łamany może stać przez cały czas operowania słońca w tym samym miejscu, a jednocześnie, jego użytkownik może swobodnie ustawiać czaszę tego parasola w sposób, który będzie mu gwarantował jak najlepsza ochronę. Możliwe jest również takie ustawienie czaszy, aby nie znajdowała się bezpośrednio nad podstawą danego parasola. Tym samym, parasol może się znajdować ustawiony nawet bardzo blisko ściany, a jednocześnie zapewniać stałe pełnię ochrony. Ten rodzaj parasola, ze względu na specyfikę jego konstrukcji, sprawdzi się także zdecydowanie najlepiej aby zapewnić pełnię ochrony pewnym rodzajom dużych pod względem powierzchni obiektom. Parasole te są więc doskonałym wyborem w przypadku potrzeby ochrony na przykład dużego stołu, basenu ogrodowego, bądź też jacuzzi.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów parasoli łamanych, z całą pewnością warto wybierać jedynie te, które spełniają pewne, określone warunki konstrukcyjne. Dobrze jest więc, by ich stelaż był wykonany z solidnego, anodowanego aluminium, który jest najbardziej odporny na wilgoć, mogącą powodować rozwój korozji. Wybór odpowiedniego, przeciwsłonecznego parasola na balkon jest dosyć ograniczony. Wszystko ze względu na fakt, niewielkiej ilość wolnej przestrzeni, która zazwyczaj na balkonach występuje. Biorąc to pod uwagę, w takich zastosowaniach najlepiej mogą sprawdzić się parasole łamane. W ich przypadku, można regulować miejsce zacienienia, zapewnianie przez parasol bez konieczności jego przestawiania z miejsca na miejsce.

Po parasole przeciwsłoneczne zapraszamy na stronę www.parasole-ogrodowe.pl!