Jak skutecznie ocieplić budynek inwentarski?

Obecnie najchętniej wybieranym materiałem termoizolacyjnym jest pianka poliuretanowa otwartokomórkowa lub zamkniętokomórkowa, która tworzy szczelną barierę termiczną. Sposób jej aplikacji jest bardzo skuteczny, ponieważ dzięki natryskowi, możliwe jest dotarcie materiałem do wszelkich szczelin oraz wypełnienie nierówności. Dzięki temu nie dochodzi strat ciepła. Pianka tworzy bezspoinową, trwałą warstwę, która chroni przed uciekaniem ciepła na zewnątrz, a także zabezpiecza portfele przed dużymi wydatkami na ogrzewanie.

Pianka poliuretanowa jako termoizolacja

skuteczna piankDzięki piance PUR nie ociepla się tylko domów, ale także takie miejsca jak obora czy kurnik. Budynki inwentarskie wymagają również odpowiedniego zabezpieczenia termicznego, aby spełniały obowiązujące normy i były komfortowe dla żyjących tam zwierząt. Odpowiedniej termoizolacji wymagają obory, chlewnie, brojlernie, kaczniki oraz gęśniki. Należy bezwzględnie przestrzegać zasad odnośnie do warunków mikroklimatycznych w powyższych budynkach, ponieważ mają one wpływ na wyniki hodowlane zwierząt. Polecana jest skuteczna pianka PUR w Mazowieckim gdzie działa firma, zajmująca się natryskowym ocieplaniem. Do skutecznego ocieplania budynków inwentarskich używana jest pianka poliuretanowa, dzięki której wszelkie nieszczelności zostają dokładnie wypełnione. Pianka chroni również budynek przed przegrzewaniem się latem, ponieważ gorące powietrze z zewnątrz nie przedostaje się do środka.

skuteczna piankBrak odpowiedniej termoizolacji powoduje pogorszenie się panującego mikroklimatu w budynku, dochodzi do skraplania się wody, a to powoduje powstawanie pleśni oraz grzybów. Pleśń oraz grzyby mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie zwierząt. W związku z pogorszeniem się stanu zdrowia zwierząt może dojść do zmniejszenia zysków gospodarstwa, ponieważ np. krowy będą produkowały mniej mleka, a kury nie będą znosiły pożądanej ilości jajek. Pianka poliuretanowa ma bardzo dobrą paroprzepuszczalność, w związku z tym nie będzie dochodziło do gromadzenia się wilgoci w budynku oraz namnażania szkodliwych drobnoustrojów. Zastosowanie pianki PUR w budynkach, w których znajdują się zwierzęta, jest całkowicie bezpieczne, ponieważ nie dochodzi do pylenia szkodliwych substancji.

Piana tworzy również szczelną barierę, przez którą nie będą przedostawały się gryzonie. Dzięki odpowiedniej termoizolacji w budynkach inwentarskich zwierzęta będą czuły się komfortowo i będą zdrowsze. Bardziej komfortowe warunki termiczne będą miały również pozytywny wpływ na osoby, które pracują przy zwierzętach. Aby efekty były jeszcze skuteczniejsze, należy zwrócić również uwagę na szczelność okien. Odpowiedni mikroklimat ma mocny wpływ na efektywność hodowli.

Więcej na; http://www.izoplus.pl