Szkło w budownictwie

Szkło kojarzy się z materiałem przeźroczystym, twardym, lecz dosyć kruchym. W końcu gdy upuścimy na ziemię szklaną butelkę, czy słoik to nawet jeśli nie rozbije się w drobny mak to z pewnością pojawią się na nich pęknięcia. Jednak nie ma jednego rodzaju szła. Jest np. wersja hartowana, a nawet kuloodporna.

Zabudowy do biura

zabudowy szklaneW związku z tym szkło może służyć nie tylko do produkcji opakowań na jedzenie czy kosmetyki, ale sprawdzi się także w budownictwie. W jaki sposób można to zrobić? Kiedy szło się sprawdzi, a kiedy lepiej jest wybrać inny materiał? Na pewno każdy w domu ma okna z plastikowej lub drewnianej ramie, a w niej – szyby. Do produkcji okien wykorzystuje się obecnie dwie, a nawet trzy szyby. Chodzi o zapewnienie jak najlepszej izolacji termicznej, jak i akustycznej. Takie szkło okienne może być dodatkowo zabezpieczone folią bezpieczną czy antywłamaniową. W domach, choć częściej w firmach, można zobaczyć tez szklane drzwi. Są one masywne, ciężkie. Żeby móc je zamocować to potrzebne są wzmocnienia ściany, tak by tynk nie odpadał, a zawiasy się nie wypaczały. Takie drzwi pasują do nowoczesnych wnętrz, głównie montuje się je w kuchni. Wtedy osoba w niej przebywająca może widzieć co się dzieje w salonie czy jadalni, jednak zapachy czy odgłosy kuchennego gwaru są przytłumione.

zabudowy szklaneWłaściciele firm często wybierają drzwi z efektem szronu, przez co są one nieprzeźroczyste, mają delikatną fakturę i mleczny kolor. Trzecia opcja to solidne zabudowy szklane w Katowicach. Widuje się je takie w wielu biurach. Zabudowa sięgać może sufitu, choć są i niższe opcje. Zwykle jeden pracownik ma swój szklany box do pracy. Mieści się tam biurko, krzesło dla interesanta, jakieś szafki. Dzięki temu że przesz szklane ściany wszystko widać to klient bez problemu znajdzie osobę której poszukuje. Z kolei pracodawca może kontrolować czy pracownik jest na swoim stanowisku. Takie zabudowy robi się ze szkła hartowanego, dzięki czemu calość jest bardzo solidna i odporna na uszkodzenia. Warto wspomnieć też o tym, że w nowoczesnych biurowcach tworzy się całe przeszklone ściany zamiast okien, szklane są witryny sklepowe, a z tego materiału można produkować też elementy meblowe np. do witryn na książki, czy też blaty do stolików o metalowej podstawie.

Jak widać szkło jest materiałem solidniejszym i bardziej wszechstronnym niż wiele osób myśli. Tworzy się z niego szyby okienne, zabudowy całoszklane, drzwi, czy meble. Grunt to wybrać taki rodzaj szkła, który będzie zabezpieczony przed uszkodzeniem i miał parametry dopasowane do konkretnego zamówienia.