Indywidualne projekty hal stalowych

Istnieje wiele przedsiębiorstw, które potrzebują zdecydowanie większych powierzchni użytkowych aby mogły normalnie funkcjonować i pomieścić albo swoją działalność, albo sprzęt. Dlatego też w bardzo wielu dziedzinach wykorzystuje się hale stalowe, czasem nawet nie wiemy jak wiele budynków powstaje z ich użyciem. Często te konstrukcje mają ten sam szkielet, a wyglądają zupełnie inaczej.

Dlaczego projekt hali jest taki ważny?

projekt hali stalowejNiezależnie czy to hangary dla samolotów, czy różnego rodzaju magazyny, wszystkie te budynki bazują na tym samym kształcie łuku i zbudowane są z blachy stalowej. Okazuje się to być bardzo popularnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach. Jest ono także dość praktyczne i względnie tanie. Dlatego też tak bardzo się to rozpowszechniło. Postawienie takiej hali zajmuje od dnia do maksymalnie paru tygodni, jest to nieporównywalnie krótszy okres, niż tworzenie murowanego budynku, którego zbudowanie może się ciągnąć nawet latami. W takim wypadku zwykle jesteśmy w stanie korzystać z takiej hali już w ciągu zaledwie tygodnia. Pozwala to zaoszczędzić ogromną ilość kosztów, a jest tak samo praktyczne. Często hale te mają zamontowaną wentylacje, systemy przeciwpożarowe, oświetlenie i są odpowiednio ocieplone, a zatem są po prostu gotowe do użytku zaraz po złożeniu. Pierwszym krokiem zawsze jest kontakt z producentem i pomoc w zaplanowaniu ustawienia takiej hali w obszarze, gdzie ma ona w przyszłości powstać. Wtedy dopasowuje się wielkość, model i odpowiednie wyposażenie względem przeznaczenia.

projekt hali stalowejNastępnie hale stalowe projekty ich wykonują doświadczeni architekci, zwykle wyznaczeni przez producenta. Dokładne projektowanie pozwala na idealne dopasowanie ich do charakteru działalności jaka będzie w nich prowadzona. Chociażby można ustalić warstwę ocieplenia, a nawet kompletnie z niego zrezygnować. Czasami nie jest ono potrzebne, a mogłoby wygenerować dodatkowe koszta. Chociażby na lodowisku, czy w hangarze ocieplenie brzmi niezbyt sensownie. Dlatego też właśnie tworzy się indywidualne projekty. Tak samo istnieje możliwość wybrania podłoża adekwatnego co do przeznaczenia. Może być to zwykły beton pod jakiś magazyn, czy skład pojazdów, może to też być odpowiednie piankowe podłoże pod boisko do koszykówki. Możliwości personalizacji takich hal są praktycznie nieskończone, dlatego też jest to bardzo wygodne dla ludzi, którzy je zakładają.

Dodatkowo w sektorze tym producenci często oferują ekspertyzę na miejscu i stworzenie wstępnego planu kompletnie za darmo, aby można było zdecydować, czy dany projekt odpowiada potrzebom klienta, które mogą okazać się niezwykle zróżnicowane.