Idealne meble do łazienki

Wiele osób wskazałoby łazienkę, a nie sypialnię jako pomieszczenie które kojarzy się im z relaksem. W końcu w niej wygrzewamy się w saunie, wylegujemy w wannie, czy dbamy o swoją urodę. Żeby jednak móc w pełni zrelaksować się w łazience to potrzebny będzie nie tylko sprawdzony biały montaż, ale także odpowiednie meble.

Jak je wybrać, by być w pełni zadowolonym z wystroju wnętrza?

ekskluzywne akcesoria łazienkoweCiekawe propozycje będzie miał dla nas niejeden polski producent mebli łazienkowych. Dostępne są szafki wiszące i stojące, także w formie słupka, czy w wariancie z lustrami. Daje to wielkie pole do popisu dla każdej osoby urządzającej wnętrza. szafki wiszące sprawdzą się we wnękach ściennych, czy w małych łazienkach. Można je zamontować np. nad toaletą czy pralką. Z kolei szafki stojące dedykowane są do większych łazienek. W tym znajdą się szafki pod umywalkę podblatową lub nablatową. Jeśli jednak mamy niewielka łazienkę a chcemy mieć szafkę stojąca to warto wybrać wspomniany słupek. Jest wąski, wysoki, można go ustawić w rogu pomieszczenia. Czasem taki słupek pełni też rolę kosza na brudne ubrania – ma wysuwany metalowy kosz na rzeczy. druga rzecz to materiał z jakiego wykonane będą szafki. Wiadomo że w łazience jest gorąco i mokro, w dodatku do czyszczenia wanny czy umywalki używa się niekiedy silnych detergentów.

ekskluzywna łazienka Niskiej jakości meble szybko by się zniszczyły – pojawią się przebarwienia po środkach chemicznych, zarysowania od myjek, czy też okleina będzie odrywać się pod wpływem wilgoci. Dlatego też trzeba celować w meble solidne, a także łatwe w czyszczeniu. Odradza się np. lacobel czyli rodzaj szkła. Na nim widać wszystkie odciski palców, smugi jak i kurz. Takie meble trzeba byloby czyścić codziennie by dobrze się prezentowały. Lepiej wybierać meble o matowym wykończeniu o kolorze w średnim odcieniu – biel czy krem mogą poszarzeć i widac na nich zabrudzenia, z kolei na ciemnych bardzo widać kurz. Najlepszy będzie zatem odcień dębu, olchy, czy meble w kolorze niebieskim – często wybierane do łazienek w morskim stylu. Rzadko kiedy wybiera się meble wzorzyste czy ze żłobieniami – te będą trudne do wyczyszczenia.

Reasumując, idealne meble do łazienki muszą być wykonane z solidnego materiału, mieć włąściwą wielkość i sposób montażu, a także mieć matowe wykończenie i barwę o średnim odcieniu – ani jasną ani ciemną. Takie meble będą cieszyć oko, jak również nie będą sprawiały kłopotów podczas czyszczenia. Czyli mówiąc krótko – meble łazienkowe będą właśnie idealne pod każdym względem.