Główne zalety schodów spiralnych

W obecnym czasie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się schody typu spiralnego. Mają one bowiem szereg zalet, które nie są dostępne dla innych rodzajów takich konstrukcji. Przede wszystkim, zajmują one zdecydowanie najmniejsze ilości wolnego miejsca. Schody spiralne mają tę ogromną zaletę, że pomimo wysokiej funkcjonalności zajmują one naprawdę ograniczone ilości wolnej przestrzeni.

Spiralne schody coraz częściej wybierane przez użytkowników

spiralne schody Mogą one być lewo lub też prawoskrętne co powoduje, że dla ich montażu nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Ich typowa średnica mieścić się będzie w zakresie od 110 cm do 210 cm. Ważne jest, aby poszczególne ich stopnie miały co najmniej 80 cm szerokości i około 32 cm głębokości. Tylko w takim przypadku będzie można mieć pewność, co do możliwości swobodnego korzystania z nich w każdych warunkach. Odległość pomiędzy poszczególnymi stopniami takich właśnie schodów, nie powinna być mniejsza lub większa niż 16 cm. Z reguły, dla potrzeb kondygnacji o typowej wysokości, wystarczające będą 24 stopnie tego typu. Jeżeli chodzi o spiralne schody w Zielonej Górze, mogą one mieć kształt trapezu, trójkąta lub też wycinka koła. Aby zapewnić im prawidłową stabilność, w roli wspornika wykorzystywany jest dedykowany słup o średnicy do 25 cm.

schody do nieba Może on zostać przykręcony do podłogi oraz stropu. Jego funkcje może spełniać również otaczająca schody ściana nośna, jednak to właśnie rozwiązania wymagać będzie zdecydowanie większej wolnej przestrzeni. Dla prawidłowego i bezpiecznego korzystania z takiego rodzaju schodów, istotne jest wyposażenie ich w dedykowaną balustradę. To właśnie dzięki niej będzie można zyskać pewność, że w czasie chodzenia po schodach będzie można się przytrzymać poręczy i uniknąć groźnego w następstwach upadku. Aby spełniać swoje funkcje jednak, balustrada zamontowana musi zostać na wysokości 90 cm. Ważne jest aby pamiętać, że ten właśnie element odgrywa bardzo ważną rolę w kontekście utrzymywania całej konstrukcji w ryzach i jej stabilności przez wiele lat od montażu schodów.

Schody spiralne zaczynają cieszyć się ostatnio szczególnym poziomem popularności. Są one bowiem nie tylko bardzo atrakcyjne, aby pozwalają również na wygodną eksploatację mieszkania niezależnie od jego rozmiarów. Nowoczesne odmiany takich konstrukcji koncentrują się również w dużym stopniu na bezpieczeństwie użytkowników. Z tego właśnie względu wyposażone są coraz częściej w wyróżniającą się wysoką stabilnością balustradę. Jej obecność jest również bardzo ważna dla zachowywania właściwej odporności schodów przez długi czas, niezależnie od stopnia intensywności ich eksploatacji.