Czy warto budować domy kanadyjskie?

W ostatnich latach coraz więcej osób odbiega od budowy tradycyjnego domu murowanego i decyduje się na budowę technologią kanadyjską. Skąd ten wzrost zainteresowania drewnianymi domami szkieletowymi? Na pewno ma to duży związek z rozwojem firm budowlanych w zakresie technologii kanadyjskiej co przełożyło się na wzrost popularności tego typu budownictwa.

Jakie zalety mają domy kanadyjskie?

Obecnidomy kanadyjskiee największą ilość przedsiębiorstw oferujących postawienie budynku szkieletowego możemy zarejestrować w województwie małopolskim. Jest to z pewnością cieszący fakt gdyż to jak dom zostanie postawiony odbija się w późniejszym czasie na jego użytkowaniu i żywotności. Technologia kanadyjska wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych dlatego właśnie tak ważne jest by postawić na profesjonalistów obeznanych z tematem. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wzrost zainteresowania jaki w ostatnim czasie przeżywają domy kanadyjskie jest na pewno ich ogrom zalet. Niewątpliwie jedną z większych jest krótki czas realizacji zamówienia. Domy drewniane szkieletowe bowiem można postawić nawet w miesiąc. Nawet domy pod klucz odbierzemy już po upływie trzech miesięcy. Najwięcej czasu zajmuje wysychanie fundamentów, które można wylać nawet krótko przed zimą, gdyż pogoda nie ogranicza praktycznie budowy.

Solidnie wykonane domy kanadyjskie składają się głównie z prefabrykowanych elementów, których łączenie następuje za pomocą stalowych łączników jak gwoździe i wkręty. Niewątpliwie jedną z zalet budowy domu szkieletowego jest niższa cena inwestycji w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Decydując się na domy drewniane szkieletowe możemy zaoszczędzić nawet 15 % kosztów wiążących się z budową domów murowanych. Z racji, że domu kanadyjskie mają lżejszą konstrukcję, wymagają cieńszych fundamentów co wiąże się z niższymi kosztami. Nie można pominąć również faktu, że domy te są energooszczędne. Ściany w całości wypełnione są wełną mineralną, dzięki czemu zapewniona jest doskonała izolacja termiczna, co zapewnia odpowiednią ciepłotę budynku, a wartość współczynnika U nie przekracza 0,3 W/m2K. Dużym plusem jaki posiadają domu kanadyjskie jest również to, że ich ściany działowe są znacznie cieńsze niż w domach murowanych, a co za tym idzie uzyskujemy większą powierzchnię użytkową niż w domu murowanym o tej samej powierzchni z czym znowu można powiązać niższe koszty przedsięwzięcia.

Zalet domów budowanych technologią kanadyjską jest mnóstwo, dlatego z pewnością warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie gdyż może ono przynieść wiele korzyści nie tylko dla naszych finansów.