Akcesoria do chińskich drzwi

W momencie, gdy nasz dom znajduje się już w stanie surowym, możemy zacząć rozglądać się za koniecznymi elementami do jego wykończenia. Przede wszystkim skupmy się na doborze odpowiednich drzwi zewnętrznych oraz okien. Wybór właściwych drzwi jest bardzo ważny, ponieważ powinny one nas dobrze chronić przed włamaniem – tylko wtedy będziemy czuć się bezpiecznie.

Stalowe dopasowane klamki

klamki do drzwi chińskichJednakże rynek drzwi zewnętrznych jest naprawdę rozbudowany i możemy mieć problem ze znalezieniem czegoś wartościowego. Czy jednak dobre drzwi muszą być drogie? Nie do końca, obecnie na rynku królują drzwi chińskie, które znajdziemy już za kilkaset złotych. Jednakże aby te drzwi dobrze spełniały swoją rolę, konieczne jest zakupienie także wysokiej jakości, niezbędnych akcesoriów do nich, a dla estetyki znaczenie będzie miała także dobrze dobrana klamka do drzwi chińskich. Jakie klamki znajdziemy w ofertach sklepów z okuciami do drzwi chińskich? Przeróżne. Po pierwsze – klamki stalowe, dostosowane do drzwi antywłamaniowych. Sklepy oferują takie klamki w komplecie z szyldami, pokrętłem do rygla, trzpieniem, jak i rozetami antywłamaniowymi, a także podkładkami oraz śrubami montażowymi. Oczywiście przy zakupie należy zwracać uwagę na to, do jakich drzwi przeznaczony jest taki komplet.

klamki do drzwi chińskichNie chodzi o producenta, ponieważ zazwyczaj takie klamki do drzwi chińskich są uniwersalne i pasują do większości takich drzwi dostępnych w sprzedaży. Znaczenie ma grubość takich drzwi. Na rynku natrafimy na klaki do drzwi o grubości 45 mm, 55 mm czy też 70 mm. To powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze, aby potem nie zaskoczyć się niemile. Klamki do drzwi chińskich dostępne są w ofertach sklepów z okuciami w dwóch wersjach – prawo- oraz lewostronnej. Koniecznie należy więc przy zakupie zaznaczyć, jaką wersję wybieramy. Oczywiście oprócz klamek musimy dobrać także pozostałe okucia – wkładki oraz zamki. Konkludując, nie tylko zakup samych drzwi zewnętrznych jest ważny, ponieważ musimy też dokonać zakupu okuć. Te powinny być odpowiednio dobrane, aby całość sprawiała dobre wrażenie. Dzięki szerokiemu asortymentowi sklepów z okuciami, znajdziemy w nich klamki, które można bardzo dobrze dopasować do drzwi chińskich.

Klamki takie, jak i zamki oraz wkładki, są niedrogie, dlatego nie musimy martwić się o to, że nasz portfel stanie się chudszy po zakupie. Jeżeli zatem zdecydowaliśmy się na drzwi chińskie, poszukajmy dobrych okuć, a będziemy na pewno zadowoleni. Takie drzwi zewnętrzne będą naprawdę dobrze się prezentować przez długi czas.