Walory zastosowania matowych frontów mebli kuchennych

Bardzo popularnym trendem w ostatnich latach stało się zamawianie indywidualnych projektów kuchni na wymiar, które umożliwiają wdrożenie nowatorskich koncepcji przystosowanych do wymagań i potrzeb klienta. Dzięki takim rozwiązaniom mamy pewność, że nasze patelnie już nigdy nie będą musiały być upychane pod kątem.

Matowe meble kuchenne dobrane na wymiar

Matowe mebleKuchnia to bardzo strategiczne miejsce w domu nie tylko z uwagi na fakt gotowania. Częste spotkania rodzinne jak również najlepsze imprezy najczęściej przenoszą się właśnie tam, dlatego przystępując do prac projektowych postarajmy się, aby to miejsce w jak najlepszy sposób oddawało charakter właściciela, a jednocześnie stanowiło funkcjonalną przestrzeń roboczą. Zarówno małe jak i duże kuchnie mogą stanowić wyzwanie projektowe. Istotnym wyborem będzie przede wszystkim decyzja dotycząca frontów. Mąka, olej czy inne składniki z których korzystamy podczas gotowania muszą dawać się łatwo usunąć, dlatego zanim wpadniemy w zachwyt nad lakierowanymi blatami czy frontami – zastanówmy się czy jesteśmy gotowi na poświęcenie związane z utrzymaniem naszej przestrzeni roboczej w czystości. Zarówno dla osób mieszkających w pojedynkę, jak i dla tych, którzy mają dzieci bardzo praktyczne może okazać się zastosowanie matowych frontów.

Kuchnia matowaJeżeli chodzi o matowe meble kuchenne na wymiar Poznań posiada szeroką gamę ofert wykwalifikowanych fachowców, którzy w krótkim czasie zrealizują zamówioną przez nas usługę. Koszty wykonania mogą być uzależnione przede wszystkim od zastosowanego materiału, metrażu powierzchni oraz zastosowanych rozwiązań. Jeżeli lubimy zmiany i w niedługim czasie prawdopodobnie będziemy chcieli zmieniać wystrój mieszkania- warto zastanowić się nad tańszą opcją realizacji kuchni na wymiar. Zastosowanie matowej okleiny pozwoli na uzyskanie estetycznego efektu i pozwoli na szybką realizację prac projektowych. Koszt wykonania takiej kuchni nie powinien przekroczyć ceny kilku tysięcy złotych. Jeżeli natomiast zależy nam na solidnym wykonaniu kuchni na długie lata- warto będzie rozważyć możliwość zastosowania wytrzymałych materiałów takich jak np. lite drewno, które możemy dodatkowo zabezpieczyć matową bejcą, dzięki czemu uzyskamy pożądany efekt, a kuchnia będzie inwestycją na długie lata użytkowania.

Praktyczne zastosowanie matowych mebli to nie tylko fakt utrzymania ich w czystości. Ponadczasowy, prosty uniwersalny design pozwala na harmonijne dopasowanie się do każdego wnętrza, dzięki czemu utrzymanie całości w indywidualnie zaprojektowanej konwencji nie będzie problemem dla żadnego fachowca.