Wydajne promienniki gazowe

Ogrzewanie przestrzeni przemysłowych to jedna z bardziej problematycznych kwestii w prowadzeniu każdego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim należy właściwie dobrać rozwiązania do wielkości przestrzeni jaka jest konieczna do ogrzania. Na etapie konstrukcyjnym możliwe jest wykonanie odpowiednich obliczeń, które pozwolą na dokładne określenie strat ciepła oraz ilości energii potrzebnej do ogrzania określonej przestrzeni.

Promienniki gazowe – charakteryzacja

PromiennikObliczenia tego typu najczęściej wykonywane są przez profesjonalistów z firm zajmujących się instalacjami grzewczymi. Jedną z częściej wykorzystywanych metod w ostatnich czasach jest ogrzewanie promiennikiem gazowym naściennym, który gwarantuje wydajność na wysokim poziomie przy bardzo niskich kosztach eksploatacyjnych. Sama wydajność cieplna takiej instalacji wynosi ponad dziewięćdziesiąt procent, co jest jednym z najlepszych wyników wśród wszystkich rodzajów ogrzewania. Promienniki są szczególnie skuteczne, gdyż przekazują ciepło bezpośrednio do struktur, przedmiotów i organizmów żywych co jest znacznie ułatwione gdy instalowane są one na ścianie. Działają one na podstawie emisji podczerwieni, która wysłana z odpowiednią długością fali umożliwia ogrzanie cząsteczek z których zbudowane jest wszystko na ich drodze.

OgrzewanieDziałanie promiennika jest bardzo podobne do sposobu w jaki słońce ogrzewa wszystko na naszej planecie. Dlatego też przebywanie w otoczeniu takiego promiennika jest bardzo przyjemne. Stwarza on miłe uczucie wszechogarniającego ciepła podobne do wygrzewania się na świetle słonecznym. Grzejniki tego typu są właściwie regulowane i przechodzą liczne testy bezpieczeństwa. Te przeznaczone do ogrzewania w otoczeniu ludzi posiadają zbyt małą moc by spowodować jakiekolwiek zagrożenie życia, dlatego też jest to całkowicie bezpieczny sposób. Wykorzystanie gazu jako paliwa zasilającego działanie takiego promiennika umożliwia znaczne zredukowanie kosztów przedsiębiorstwa. Gaz jest bardzo tanim paliwem i jest przy tym dość kaloryczny, dlatego też z jego pomocą możliwe jest wyprodukowanie dużych ilości energii przy małym nakładzie finansowym. Zbiornik gazu podłączany jest bezpośrednio do promiennika, który poprzez proces spalania wytwarza energię niezbędną do wygenerowania fal elektromagnetycznych o określonej mocy.

Gaz wykorzystywany w tym procesie spala się całkowicie, czyli czysto. Dlatego też nie tworzy on smogu, ani pyłu który mógłby być szkodliwy dla pracowników oraz środowiska naturalnego, na co oczywiście trzeba uważać. Samo urządzenie też nie jest drogie, dlatego też zarówno koszt jego zakupu, jak i samej eksploatacji jest niski przez cały okres użytkowania.