Szablony do malowania – dobry sposób na dekorację ścian

Od dawna z mody wyszły już tapety. Coraz rzadziej możemy zobaczyć nawet, jeszcze do niedawna często spotykane ozdobne paski tapety. Farba jest zdecydowanie rozwiązaniem praktycznym, gdyż łatwo zmienić jej kolor, a jej nałożenie nie wymaga również specjalnych umiejętności.

Szablony do malowania to ciekawe rozwiązania

szablony do malowaniaNie oszukując się, jest to jednak dosyć monotonne rozwiązanie. Owszem możemy zastosować triki typu różne kolory na danej ścianie, bądź za pomocą taśm malarskich namalować różne wzory geometryczne, jednak wciąż będzie to kilka kolorów farby. Znacznie ciekawszym rozwiązaniem są zatem szablony do malowania. Pozwalają nam one, na naniesienie na ścianę powiewu świeżości i nietypowego wyglądu. Szablony na ścianę dostępne są w rożnych rozmiarach, a także kształtach. Są one podobne do naklejek, z tym że zamiast naklejać je na ścianę odmalowujemy za pomocą innego koloru farby. Szablony malarskie to zdecydowanie bardziej uniwersalne i praktyczne rozwiązanie niż naklejane ozdobniki ściany. Aby je usnąć wystarczy tylko zamalować ścianę, a dodatkowo nie zostawiają śladów w postaci kleju, jak w przypadku naklejek. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o dostępną dekorację wnętrz.

Ponad to wybór wzorów jest przeogromny, natomiast dla tych najbardziej wybrednych przewidziano grafiki na zamówienie. Jednak obrazki na ścianach to nie wszystko. Do naszej dyspozycji są również różne sentencje, przysłowia życiowe i tym podobne teksty i tutaj oczywiście jest możliwość stworzenia własnej kompozycji.