Sypialnia drewniana – warto jest inwestować?

Najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko. Powinno być ono stabilne jak i bardzo trwałe. Jeśli mamy sypialnie urządzone w stylu tradycyjnym, to idealnym materiałem na łóżko będzie drewno. 

Drewno jest bardzo dobrym materiałem na łóżka. Dzięki plastyczności drewna, łóżka do sypialni mogą przybierać każdą praktycznie formę oraz kształt. Sypialnie drewniane mogą być w stylu:

  • klasycznym,
  • nowoczesnym,
  • stylizowanym.

Do produkcji łóżek drewnianych do sypialni można wykorzystywać praktycznie każsypialnie drewnianedy rodzaj drewna, ze słojami, czy też bez nich. Do tego może to być twarde, szlachetne drewno, jak dąb lub bardziej żywiczne. Korpus łóżka musi być dopasowany do zagłówka. Korpusem są najczęściej cztery deski, które współgrają z zagłowiem. To właśnie szczyty łózka nadają mu charakteru. Szczyt łóżka może mieć dowolny kształt oraz rozmiar. Poza tym takie zagłowia mogą być  wygięte. Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji klienta. większość łóżek drewnianych jest wykonywanych na zamówienie. Dlatego jeśli zdecydujemy się na drewnianą sypialnie, to każdy znajdzie coś dla siebie.

Tradycyjne łózko ma wymiary 140 x 200 cm. Łóżka składają się z belki środkowej oraz nóg, które maja zadanie wzmacniać konstrukcję mebla. Kolor drewna może być dowolny, dlatego takie łóżko dopasuje się idealnie do kolorystyki naszej sypialni. Drewniane łóżka, jak i inne meble są bardzo trwałe oraz wytrzymałe. Takie łóżko na pewno będzie służyło nam przez wiele lat.

sypialnie drewniane