Ścienne płyty warstwowe wyznacznikiem nowoczesności

Nowatorskie rozwiązania są czymś, czego poszukuje każdy ambitny architekt – w jego projektach wszystko musi być dopracowane i efektywnie oraz ekonomicznie rozwiązane, by jego klient był jak najbardziej zadowolony z efektu jego pracy. Musi myśleć o wielu aspektach powstawania budynków – o zabezpieczeniu przed kapilarnym podciąganiem wody, właściwym ociepleniu budynku, ochronie akustycznej, a przy tym dobrze, by cała konstrukcja miała wysoką odporność ogniową.

Płyta PIR na elewację

płyta warstwowa pirBrzmi to jak zadanie nie do wykonania, tymczasem jest materiał, który zapewnia wszystkie z tych właściwości. Płyty poliizocyjanurowe (w skrócie PIR) są nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym uzyskać bardzo wiele w stosunkowo niskiej cenie. Produkowane są z wyjątkową dokładnością by spełniały ścisłe wymogi techniczne. Idealnie nadają się do realizacji zarówno nieskomplikowanych i niskobudżetowych projektów, jak też do tych kreatywnych i ciekawych architektonicznie. Przy swojej wysokiej wytrzymałości mechanicznej, która wynosi 15 t/m2, pozostają niesamowicie lekkie, dzięki czemu są bardzo łatwe w montażu. Pozwala to na znaczne ułatwienie prac związanych z ocieplaniem budynków. Izolacyjne systemy są zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, zarówno tych prywatnych, jak i przedsiębiorców dużych firm produkcyjnych.

płyta warstwowa pirBudynek, na którym płyta warstwowa PIR ścienna stanowi element elewacji nie traci ponadto na swoim designie, ponieważ jest to nie tylko trwała i skuteczna metoda termoizolacyjna, ale również ze względu na różnorodność możliwego profilowania jest systemem przyciągającym uwagę estetyką wykonania i nowoczesnym charakterem. Płyty warstwowe są gwarantem solidności, a to dzięki wykorzystaniu rozwiązania ze specjalnymi rdzeniami piankowymi, które oprócz znakomitej izolacji zapewniają również ochronę przeciwpożarową, która jest poświadczona wieloma eksperymentami sprawdzającymi podatność materiału na działanie ognia. W testach tych pianka poliizocyjanurowa nigdy nie paliła się, a jedynie tliła, co jest dowodem jej skuteczności. Ze względu na swoje cechy płyty warstwowe PIR są również rozwiązaniem ekologicznym, co jest znaczące dla w obecnych czasach ze względu na wciąż postępujące zmiany klimatyczne.

Korzystanie z tego typu rozwiązania z pewnością przyczyni się ochrony środowiska naturalnego. Co najważniejsze nie wymaga to od nas wielkich nakładów finansowych, technologia ta bowiem jest przy swojej wydajności niezwykle tania. Takie rozwiązanie z pewnością nada nowoczesnego charakteru zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym.