Różne zastosowania siatek ogrodzeniowych

Siatki ogrodzeniowe to nie tylko sposób na szybkie i łatwe ogrodzenie działki. Zależnie od wielkości oczek mogą mieć wiele innych zastosowań zarówno w domu, jak i w ogrodzie, a dzięki materiałowi z jakiego są wykonane będą też trwałe i odporne na warunki atmosferyczne – a gdy będzie trzeba, łatwo można je pomalować ochronną farbą w dowolnym kolorze.

wybieg dla psaInną ważną zaletą jest też ich cena, ponieważ gdy spośród różnych opcji decydujemy się na siatki ogrodzeniowe cennik tego rozwiązania okaże się więcej niż tylko przyjazny dla naszej kieszeni.

Siatka ogrodzeniowa na zewnątrz to świetny materiał na ogrodzenie wybiegów dla zwierząt, zarówno psów jak i np. królików. Wykonanie takiego niewielkiego wybiegu lub drucianej klatki, w której puchaty ulubieniec będzie mógł spędzić czas w ogrodzie bez obaw, że ucieknie, jest bardzo proste. Z tego powodu wiele osób decyduje się właśnie na tę metodę.

Siatki mogą również posłużyć do wygrodzenia tylko części ogrodu, np. do otoczenia rabat kwiatowych, ogródka warzywnego, basenu czy oczka wodnego. Pomoże to w utrzymaniu z daleka od nich psów i innych zwierząt, które mogłyby spowodować szkody między grządkami.lampa w siatce

Siatka o drobnych oczkach wykorzystana w urządzaniu wnętrz to niebanalny pomysł na proste wieszaki i stojaki na biżuterię czy artykuły biurowe. Z łatwością można wykonać wieszak na naczynia kuchenne, przybijając siatkę do drewnianej ramy, która zawiśnie pod sufitem jak lampa. Jeszcze kilka haczyków i gotowe – można powiesić w takim miejscu najczęściej używana patelnię, garnek czy cedzak.
Z siatki można również zrobić stojak na biżuterię, jeśli wykorzystamy np. starą podstawę lampy, a siatkę owiniemy wokół jak klosz. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie pary kolczyków będą wisiały pod ręką i nigdy więcej nie zgubią się w szkatułce czy szufladzie.
Bardziej dekoracyjna siatka nadaje się także na stworzenie zgrabnej otoczki wokół doniczki, świecznika czy lampy.

klatka z siatkiTo tylko garść pomysłów, które można wykorzystać we własnym domu. Wystarczy kilka chwil kreatywnego myślenia, by dla poczciwej siatki ogrodzeniowej znaleźć jeszcze wiele innych zastosowań.