Rodzaje odkurzaczy przemysłowych dostępnych na rynku

Odkurzacze przemysłowe wyglądem nie różnią się bardzo od tych domowych. Posiadają zbiornik, rurę oraz różne końcówki. Jednak ich działanie jest zupełnie inne, ponieważ są odpowiednio przystosowane do usuwania różnego rodzaju odpadów. W związku z tym idealnie sprawdzą się w warsztatach samochodowych, stolarskich czy ślusarskich.

Odkurzacz i sprzątanie gładzi

odkurzacz przemysłowy	Jednak by poradziły sobie ze wszystkimi odpadami, które znajdują się w danym pomieszczeniu muszą zostać odpowiednio do nich dobrane. Odkurzacze stosowane w różnego rodzaju przemyśle dzieli się na trzy klasy. Każda z nich przystosowana jest do innego typu zanieczyszczeń i wyposażona w specjalny filtr. Pierwszą z nich jest klasa L, która bardzo dobrze poradzi sobie z usuwaniem pyłów podczas remontów, odpadów z tworzyw sztucznych, czy nawet z kruszywa. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w funkcję antystatyki. Dzięki niej nie gromadzą się w nich ładunki elektryczne, które osiadają na narzędziach i w wężach ssących, co z kolei zapobiega niebezpiecznym dla zdrowia ludzkiego wyładowaniom elektrycznym. Klasa M również wyposażona jest w pakiet antystatyczny. Jednak najważniejsze jest to, że odkurzacze te są w stanie usuwać odpady z gipsu, czy z różnego rodzaju farb.

odkurzacz przemysłowy	Z kolei z azbestem, pleśnią czy kadmem najlepiej poradzi sobie klasa H. W związku z tak niebezpiecznymi substancjami najważniejsze jest by zadbać o dobre zamknięcie takiego urządzania. Niezawodny odkurzacz przemysłowy powinien być również wyposażony w system samoczyszczenia. Najlepiej sprawdzi się on przy sprzątaniu gładzi szpachlowej. Ponadto należy zwrócić uwagę na jego moc, która z kolei wpływa na ssanie. Najczęściej spotykane są urządzenia, które osiągają od 1200W do 1600W. Ważne się także pojemniki, w których zbierają się odpady. Zazwyczaj nie przekraczają one czterdziestu litrów pojemności. Jednak przy tym wszystkim warto sprawdzić długość kabla, która jest istotna na budowach, gdzie w prawie każdym miejscu osiada pył. Dobrze, by odbudowa odkurzacza została wykonana z trwałego materiału, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, a on sam był osadzony na kółkach, które pokryte będą substancją antypoślizgową.

Podczas zakupu odkurzacza przemysłowego należy przemyśleć każdą kwestię i przede wszystkim dostosować go odpowiednio do odpadów, które będzie usuwał. W związku z tym dobrze jest zapytać się o wszystkie parametry i udogodnienia sprzedawcy w sklepie branżowym. Dzięki temu zakupiony sprzęt będzie mógł służyć w warsztacie przez wiele lat i nie powinien sprawiać żadnych problemów.