Projektant wnętrz i styl angielski

Wielka Brytania jest popularnym kierunkiem turystycznym, jak i zawodowym dla wielu Polaków. To kraj w którym znajdzie się wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, rynek pracy natomiast oferuje wyższe stawki i lepsze możliwości niż nasz krajowy.

Projekty wnętrz w stylu angielskim

projektowanie wnętrzPonadto, Wielka Brytania słynie z wielu rzeczy, takich jak herbata, czy wiktoriański styl architektoniczny. Jednak jest jedna rzecz związana z tym krajem, która nie cieszy się u nas wielkim powodzeniem. Jest to mianowicie styl angielski w wystroju wnętrz. W naszych domach i mieszkaniach dominuje raczej styl skandynawski, klasyczny, czasem nowoczesny. Romantyczny styl Anglii jest rzadko spotykany. Jednak mimo tego rozchwytywany projektant wnętrz w gdańsku powinien znać jego zasady i umieć stworzyć niesamowite wnętrze w takim stylu. Styl angielski jest elegancki, ale przytulny, stawia na jasne kolory, ale nie rezygnuje z dekoracyjnych detali. Jeśli chodzi o kolorystykę to dominuje barwa kremowa, róż, delikatna czerwień, ewentualnie beż. Całość ma być przyjazna, przytulna, dobra dla rodziny. Pokój w stylu angielskim ma być idealny do relaksu i odpoczynku, do leniwego spędzania wieczoru przed kominkiem.

projektowanie wnętrzKominek na drewno również często występuje w salonie w stylu angielskim. Trzaskający ogień i zapach drewna potęguje atmosferę domowego ogniska. Jeśli chodzi o materiały to w angielskim wnętrzu dominuje wiele tkanin, jak również naturalne drewno. Z tego drugiego wykonywane są wszystkie meble. Mogą zachować one naturalną barwę drzewa, jak również być przemalowane na biało. Tkaniny występują w wersji obiciowej (wszelkie fotele, kanapy, krzesła), jak również jako dekoracje (zasłony, firanki, narzuty, poduszki dekoracyjne). Kolory i materiały są raczej matowe, nie błyszczące czy metaliczne. Ze wzorów najbardziej charakterystyczne są oczywiście róże oraz inne kwiaty. Występują one dosłownie wszędzie, od poduszek i zasłon, przez meble i drobne dekoracje (pudełeczka, świeczniki, podkładki itp.). w stylu angielskim można urządzić nie tylko salon czy sypialnię, ale także łazienkę i kuchnię. Będą one jasne i przestronne. W kuchni znajdziemy charakterystyczne przeszklone szafki ze szprosami, natomiast w łazience znajdą się stylizowane retro kurki przy umywalkach czy nóżki od wanny wolnostojącej imitujące brąz.

Dzięki nim w pomieszczeniach będzie czuło się tradycję i historię, a jednak całość nie będzie wyglądała na przestarzałą i niemodną. Styl angielski we wnętrzach nie spodoba się może każdemu, ale zdecydowanie warto zwrócić na niego uwagę.