Projekt wymarzonej kuchni

Z wyspą, barkiem, połączona z jadalnią- pomysłów na organizację przestrzeni kuchennej jest wiele. Bez wątpienia to zawsze tam mieści się serce każdego domu, dlatego warto zadbać o jej funkcjonalność oraz przystosować do naszych potrzeb i wymagań już na etapie wstępnego projektu. Bez względu na to, czy stanowi odrębne miejsce czy łączy się z salonem zasługuje na szczególną uwagę w procesie aranżacji wnętrza mieszkania lub domu.

Kuchnie dopasowane do mieszkania

nowoczesne kuchnie na wymiar Na aranżację oraz lokalizację kuchni ma wpływ przede wszystkim układ pomieszczeń (jeżeli dokonujemy zakupu z rynku wtórnego) lub w przypadku mieszkań w bloku lub kamienicy- dostęp do wody oraz rozmieszczenie pionów kanalizacyjnych i schemat ogólnej instalacji sanitarnej (prąd, gaz). Projektując rozkład poszczególnych stref gospodarczych w kuchni najlepiej jest usytuować część roboczą przy oknie w taki sposób, aby podczas pracy mieć do dyspozycji jak najwięcej światła dziennego. Resztę komponentów możemy usytuować dowolnie w sposób przystosowany do naszych wcześniejszych przyzwyczajeń lub indywidualnych upodobań. Głównym aspektem determinującym nowoczesne kuchnie na wymiar do mieszkania jest przede wszystkim ich ergonomiczność oraz funkcjonalność, co pozwoli nam na zwiększenie komfortu użytkowania. Opracowanie projektu kuchni z tzw. wyspą zależy od indywidualnych możliwości technicznych uwarunkowanych przez metraż czy też układ mieszkania.

nowoczesne kuchnie na wymiar Otwarte studio kuchenne to świetny pomysł na optyczne powiększenie powierzchni użytkowej i świetnie sprawdzi się na małych przestrzeniach takich jak np. kawalerki jak również w pomieszczeniach, które pozwalają nam połączyć strefę gospodarczą z klimatyczną jadalnią. W przypadku, gdy nie mamy możliwości zaaranżowania osobnej wyspy warto rozważyć alternatywne rozwiązanie, gdzie ciąg mebli pozwoli na stworzenie czegoś w stylu barku, tym samym kreując przestrzeń do jedzenia posiłków. Indywidualny projekt kuchni zazwyczaj rozstrzyga się na zastosowaniu schematu litery „L” lub rozgrywa go na jednej ścianie. Równie dobrym pomysłem może także być skoncentrowanie zabudowy oraz urządzeń AGD w obrębie jednej lub dwóch ścian, z usytuowaną po środku wyspą pełniącą jednocześnie funkcję blatu roboczego jak również stołu.

Średnie koszty związane z aranżacją kuchni mogą oscylować w granicach od około 6000zł do nawet 25.000zł w zależności od zastosowanych materiałów wykończeniowych, wyboru mebli oraz rozwiązań AGD takich jak lodówka, zmywarka, mikrofala, piekarnik czy kuchenka. Dodatkowo w kosztorysie powinniśmy uwzględnić również płytki ceramiczne lub inny materiał, którym zdecydujemy się wyłożyć podłogę, farby oraz zakup mebli.