Parę słów o grzejnikach konwektorowych

Choć wiele osób może po raz pierwszy słyszeć sformułowanie „grzejniki konwektorowe”, pod tą nazwą nie kryje się nic trudnego. Są to urządzenia, które dobrze znamy, chociaż na co dzień nie używamy pojęcia „konwektorowe”. Taki grzejnik składa się z przewodów stalowych, najczęściej o przekroju prostokątnym.

Grzejnik konwektorowy z odpowietrznikiem

grzejniki konwektoroweTe przewody są podstawowymi elementami grzewczymi, które przewodzą wodę. Są one ukryte w obudowie, to osłony boczne oraz pokrywa górna. Takie grzejniki dostępne są najczęściej w dwóch wersjach – standardowej oraz wysokociśnieniowej. Różnią się one między sobą przekrojami przewodów stalowych. Jeśli na liście naszych zakupów znajdzie się grzejnik konwektorowy, upewnijmy się, iż producent wyposażył urządzenie w korek spustowy oraz odpowietrznik – są to bowiem podstawowe elementy, które powinny być wliczone w cenę produktu. Niektóre modele grzejników posiadają przyspawane zawieszki na tylnej ściance, które ułatwiają montaż – jest tak najczęściej w przypadku pionowych grzejników o dużej wysokości. Warto bowiem wiedzieć, że w ofertach producentów znajdują się grzejniki konwektorowe pionowe oraz poziome, w dodatku o różnych wysokościach, długościach i szerokościach.

grzejniki konwektoroweSzeroki wybór sprawia, że bez problemu dobierzemy coś do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, czy będzie to nasza sypialnia, kuchnia, czy może biuro lub obiekt komercyjny, użyteczności publicznej. Grzejniki konwektorowe mogą ogrzewać każde pomieszczenie niezależnie od jego przeznaczenia. Jeśli chodzi o estetykę urządzenia, ta także zostaje zapewniona przez producenta. Najczęstszym sposobem wykończenia grzejnika jest jego lakierowanie. Najpierw producent wykonuje powłokę gruntującą za pomocą lakieru wodorozcieńczalnego, a następnie właściwą powłokę lakierniczą, stosując lakiery proszkowe wysokiej jakości. W standardzie grzejniki konwektorowe oferowane są w kolorze śnieżnej bieli, jednak na indywidualne życzenie możemy wybrać inny kolor, dzięki czemu dopasujemy grzejnik do wyglądu danego pomieszczenia. Nowoczesne grzejniki konwektorowe to naprawdę dobra metoda ogrzewania. Urządzenia te charakteryzują się bowiem wysoką efektywnością cieplną, a przy tym są wytrzymałe oraz trwałe.

Te cechy także powinny być dla nas bardzo ważne – nie chcemy przecież po upływie krótkiego czasu wymieniać grzejnika na nowy. Na szczęście wysokiej jakości grzejniki konwektorowe mogą być eksploatowane przez lata bez żadnych problemów, są praktycznie bezawaryjne – dlatego jest to właśnie wybór godny uwagi, z którego będziemy zadowoleni.